להגדיל את המשכנתא על חשבון חסכון קיים

נניח שיש לכם משכנתא שעליכם לשלם, ובמקביל אתם מצליחים לחסוך בכל חודש סכום כסף מסוים.

אילו אפשרויות הגדלת משכנתא קיימות? והאם כדאי להגדיל את תשלומי המשכנתא על חשבון החיסכון?

תהליך הגדלת משכנתא

תהליך הגדלת משכנתא הינו הליך מורכב אך לא מסובך במיוחד. ראשית, יש לפנות לבנק ולבצע מחזור משכנתא, שבו חותמים על משכנתא חדשה לטובת סגירת משכנתא קיימת. הליך זה ניתן לביצוע בבנק שלכם או בבנק אחר. כדאי לבחור בבנק שייתן לכם את התנאים הטובים ביותר. במסגרת מחזור משכנתא, ניתן להגדיל את תשלום המשכנתא הקיימת. במיחזור של משכנתא ניתן לבצע הגדלת ההחזר החודשי או להשאיר את
גובה ההחזר החודשי כמו שהוא, ולשנות את גובה הריבית של ההלוואה שעשויה להיות נמוכה יותר ממה שהייתה כאשר לקחתם את המשכנתא הראשונית.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

 

האם כדאי להגדיל משכנתא על חשבון חיסכון קיים?

להגדלת משכנתא על חשבון חסכון קיים יש יתרונות וחסרונות רבים. על כן, מומלץ לבחון את מצבכם המשפחתי והכלכלי ובהתחשב בכל הנתונים והשיקולים להחליט מהי האופציה הטובה ביותר עבורכם:

 

למה כן?

1. לסיים את המשכנתא במהירות- במצב בו אתם גם חוסכים וגם משלמים בכל חודש אלפי שקלים לטובת המשכנתא, כדאי לסגור את הוראת הקבע לחיסכון ולהפנות את הכסף הזה לטובת החזר המשכנתא. הסיבה היא שבמצב בו אתם מסיימים לשלם את המשכנתא בתוך פרק זמן קצר יותר, אתם חוסכים הרבה כסף במונחים של ריבית.

  1. 2. להחזיר את המשכנתא במקום לבזבז- אפשרות נוספת, היא במקום להגדיל את הסכום החודשי שאותו אתם משלמים לטובת המשכנתא, להפנות סכום גדול וחד פעמי לטובת המשכנתא. הפניית הכסף להחזר המשכנתא, תמנע בזבוז של הכסף על הוצאות פחות חשובות, ותאפשר לכם להשתחרר מהמשכנתא, או מחלק גדול שלה, במוקדם ולא במאוחר.

 

קופה

למה לא?

1. על פניו, אם קיבלתם סכום כסף כמו ירושה או פיצויים בסכום שתואם לסכום המשכנתא שלכם, המעשה ההגיוני יהיה לסגור את המשכנתא. עם זאת, במידה ויש לכם ילד/ה שעומדים התחתן ותצטרכו לקחת הלוואה למימון החתונה, תצטרכו לשלם על הלוואה זו ריבית גבוה יותר מזאת שאתם משלמים על המשכנתא. לכן, במצב כזה, מוטב לשמור את הכסף בחיסכון ולא לסגור את המשכנתא.

  1. 2. שיקול נוסף שיש לקחת בחשבון הוא הוצאות בלתי צפויות. כאשר משתמשים בחיסכון להגדלת משכנתא, מאבדים חיסכון לדברים לא מתוכננים, וזהו מצב שמקשה במצבים מפתיעים ובלתי צפויים ועלול להזיק בסופו של דבר.

 

לסיכום

לפני שמחליטים האם להגדיל משכנתא על חשבון חיסכון קיים, כדאי לקחת בחשבון את גודל המשפחה, הוצאות עתידיות צפויות, והוצאות בלתי מתוכננות ולהחליט האם כדאי להגדיל את המשכנתא וכיצד. בנוסף, מומלץ להתייעץ עם יועצי משכנתא אינפו בכדי להגיע להחלטה מושכלת ובטוחה עבורכם.

 

שעון וכסף

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות