5 יתרונות פיננסיים לעיר מבוזרת

העיר המבוזרת היא עיר הנתמכת על ידי שירותים ממוחשבים תחת רשת אחת בה נמצאים כל השרתים לציבור.

כלומר, אחסון מגובה לצורך תקשורת עם הקהילה שיש לו לא מעט יתרונות פיננסיים.

המאמר יציג את היתרונות העיקריים של העיר המבוזרת.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

 

1 – יצירת מקומות עבודה

כאשר מדובר על עיר מבוזרת מתמקדים ב-6 מרכיבים הכרחיים: בריאות, חינוך, מקומות תעסוקה, מסחר, מגורים ופנאי. ברגע שהשירותים הקהילתיים בתחומים אלו הופכים לקלים מבחינה טכנולוגית, גם איכות החיים בעיר משתפרת וגם ניתן לקדם את העיר מבחינה כלכלית. השירותים המקוונים לתושבי העיר יובילו אותם למצוא מקומות תעסוקה המתאימים לכישוריהם מבלי צורך להתנייד ברכב פרטי או בתחבורה ציבורית ובמקביל תשפר את מצבם הכלכלי של גופים מסחריים או שירותים קהילתיים שונים בעיר. יצירת מקומות עבודה נגישים יסייעו לא רק לשיפור איכות החיים אלא גם לעליה בשווי הנכסים.

 

2 – חיסכון בדלק

כיום בערים מבוזרות בהן מערכת המחשוב מציעה לתושבים ממשל מקוון של רכישה אינטרנטית, ניתן לחסוך בהוצאות נסיעה בין אם מדובר על קניות בסופרמרקט ובין אם מדובר על שירוי משלוח אחרים. בכל הערים המודרניות והמתקדמות בעולם משתמשים אף בתחבורה שיתופית על מנת להגיע למקומות עבודה הנמצאים מחוץ לעיר המגורים. התחבורה השיתופית של נסיעה ברכב אחד חוסכת הוצאות רבות בדלק, יעילה לסביבה ירוקה וגם מסייעת לקשרים החברתיים.

 

בית ומטבעות

3 – שירותים לתיירים

ישנן ערים בארץ שתיירות הפנים והחוץ היא ההכנסה העיקרית שלהן מבחינת מקומות התעסוקה של תושבי העיר. למשל בעיר אילת כמעט כל מקומות התעסוקה הן למען התיירים. כאשר השירותים המקוונים לתייר מפותחים ומאפשרים תמיכה בשפות שונות, התדמית של העיר עולה בעיני התייר המקומי או החיצוני וכמו כן ההזמנות לבתי מלון, לטיסות, לאטרקציות, לאירועים שונים וכד'. כל אלו מסייעים לחוסן הכלכלי של העיר.

 

4 – שירותים מהירים לציבור

ביזור עיר בה תשלומי המיסים נעשים בצורה מקוונת, מאובטחת ומהירה יכולה לחסוך לתושבים כסף בפיגור אחר תשלומים, לחסוך בהוצאות נסיעה, לחסוך זמן ולשפר את מצב קופת העירייה. כאשר הממשקים ידידותיים ונמצאים תחת מטרייה אחת, קל לתושבים ולבעלי עסקים להתנהל מול העירייה וגופים ממשלתיים אחרים.

 

5 – לעבור משברים כלכליים בקלות

מדינת ישראל נתונה לשינויים כלכליים מסיבות כלל עולמיות כמו הקורונה או מסיבות מדיניות כמו תחלופה של משרדי ממשלה בין המפלגות השונות, משברים צבאיים הקשורים לביטחון התושבים ועוד. כאשר ניתן להתנהל מהבית באמצעות מערכת ממוחשבת ונגישה, המשבר הכלכלי לא יפגע בכלכלת העיר כמו חוסר היכולת להגיע למוסדות הפיננסיים, לגופים ממשלתיים או עירוניים. כחלק מהתחדשות עירונית הביזור נחוץ הן לרווחת התושבים והן לרווחתה הכלכלית של העיר. לסיכום, כשם שישנן ערים רבות בעולם שהפכו למבוזרות, כך גם התקווה שבישראל ערים רבות יהפכו לכאלו במיוחד כשמדובר בערים שעיקר תעסוקתן הוא תיירות.

 

מטבעות

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות