ייעוץ עסקי – האם כל אחד צריך זאת

עומדים לפתוח עסק ומתלבטים מה ייתן לו סיכויי השרדות טובים? נקלעתם למשבר בעסק ולא יודעים מה כדאי לעשות ולמי לפנות? בעלי עסק וותיק ומעוניינים לצאת אל שווקים חדשים וקהלי יעד נוספים? הפתרון לכל אותם המצבים הוא אחד – ייעוץ עסקי.

בכתבה הבאה נסביר לכם מה נותן ייעוץ עסקי בכל אחד מהמצבים המתוארים ומהם היתרונות אל מול החסרונות.

 

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

 עסק חדש

כאנשי עסקים מתחילים, קיים סיכוי שלא לקחתם בחשבון את כל הפרמטרים הרלוונטיים להצלחה או כשלון של העסק. בדקתם מי המתחרים שלכם? החלטתם מי קהל היעד שלכם וכיצד הכי נכון לפנות אליו ולגרום לו להתעניין בכם? האם יש לכם תוכנית סיוע למקרה ונתקלתם בקשיים? לרוב התשובה היא לא.

לרוב, בעלי עסקים מתחילים חושבים רק על הפן הרווחי של ההשקעה, מבלי לקחת בחשבון גורמים חשובים נוספים. ייעוץ עסקי יאפשר לאותם עסקים להתמודד בצורה מיטבית עם משברים שקורים לכל עסק.

החסרון היחיד, לעומת זאת, טמון בזה שייעוץ עסקי דורש השקעה כספית, אבל מדובר בהשקעה כדאית ונחוצה ביותר לכל עסק מתחיל.

 

 עסק שנקלע למשבר

כאמור, אין עסק שלא חווה משבר אחד במהלך קיומו. משבר יכול לנבוע הן מגורמים פנימיים כגון ניהול לא נכון של מצב עם פוטנציאל גבוה לנזק והן מגורמים חיצוניים, דוגמת משבר כלכלי כללי, שלו יש נגיעה בכל עסק.

שיחה עם בעל מקצוע

ייעוץ עסקי עוזר לא רק להיות בעלי אסטרטגיית פעולה לרגע משבר, אלא גם מאפשר לנו לא להיכנס לפאניקה וללחץ, לא לאבד עשתונות ולדעת לעשות החלטות מחושבות, עם ראייה של כמה צעדים קדימה.

החיסרון, גם במקרה זה, הוא הצורך בהשקעה כספית מצד בעל העסק. אך מה זה השקעה כספית לעומת סיכוי השרדות גבוהים, במקרה של משבר כזה או אחר.

 

 עסק וותיק שמחפש לפנות לקהל יעד חדש ולצאת לשווקים נוספים

עסק שמחפש להתרחב, לרוב יתקשה לצאת בכוחות עצמו מהנישה אליה הוא נכנס. שווקים חדשים פירושם מתחרים חדשים וגדולים יותר ממה שהוא הכיר בעבר, צורך באסטרטגיה כספית שונה, שינוי מדיניות פנימית, צורך בהעסקת עובדים חדשים וריענון של המיתוג.

קשה מאוד עד בלתי אפשרי לעשות את זה ללא ייעוץ עסקי והכוונה, ללא מקצוענים בתחום המיתוג והפרסום. ייעוץ עסקי טוב יכול לתת לעסק את היכולת להמריא לעבר שווקים חדשים ולעשות את זה בצורה הטובה והחלקה ביותר.

החסרון היחיד, הוא ההשקעה הכספית הנדרשת מבעל עסק, אבל ההתפתחות העסק והצמיחה שלו, יחזירו את ההשקעה במהרה. ובריבית.

בקצרה, ייעוץ עסקי נחוץ לכל בית עסק, לא משנה באיזה שלב הוא נמצא. החסרון היחיד שמשותף לכל המצבים המתוארים הוא ה "חסרון" של ההשקעה הכספית אבל הבנה פשוטה של מה ניתן להרוויח לעומת מה מפסידים באמצעות אותה ההשקעה, הופך את ההחלטה לפשוטה ביותר.

 

 

גראף

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות