טיסה לחו"ל – מה כדאי לדעת?

הזמנת הטיסה היא בדרך כלל אחת המשימות הראשונות שהנוסעים בוחרים לבצע לפני היציאה מהארץ. חלק ניכר מהנוסעים אינם מייחסים חשיבות גדולה לבחירת הטיסה ובדרך כלל פשוט נעזרים במנועי החיפוש כדי למצוא טיסות מוזלות. כמה עולה לטוס לחו"ל, איך מזמינים טיסה ובהמשך איך משתמשים בלוח טיסות כדי לעקוב אחרי ההמראה והנחיתה? המדריך הבא בשבילכם.

 

מהן העלויות של טיסה לחו"ל?

נוסף ליעד הטיסה, עלויות הטיסה תלויות בגורמים שיפורטו בהמשך כמו סוג הטיסה ואופן הזמנת הטיסה. חשוב לציין שלאחר פרוץ מגיפת הקורונה תהליך העליה לטיסה מעט השתנה, כאשר היום יש להתחשב בגורמים שעלולים לייקר את הנסיעה בכמה מאות שקלים לאדם כמו בדיקת PCR, הזמנת כרטיס גמיש ועוד.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

 

סוגי טיסות

יש להבחין בין טיסה ישירה שמגיעה ישירות ליד, לבין טיסת קונקשן שכוללת עצירות ביניים והמתנה לטיסת ההמשך של לפחות מספר שעות. בחלק ניכר מהמקרים, הבחירה בטיסת קונקשן עשויה להוזיל את מחיר הכרטיס ולהיות חסכונית יותר. אולם לא תמיד הפער במחיר די שווה את מחיר בזבוז הזמן, הסיכון שבפספוס טיסת ההמשך וכמובן אי הנעימות שבסרבול המעברים.

דרך נוספת לנסות להוזיל את מחיר הנסיעה היא הבחירה בטיסה דרך חברת לואו קוסט (Low Cost). טיסות הלואו קוסט מתנהלות במודל תשלום לפיו משלמים בנפרד על כרטיס הטיסה הבסיסי ועל כל השירותים הנלווים לו, כמו מטען, בחירת מושב וארוחה. למשל, ניתן לבחור לנסוע בלי מזוודה גדולה או שלא לאכול על הטיסה, וכך לחסוך עלויות.

 

הזמנת טיסה ישירות מחברת התעופה

במידה ותפנו ישירות לחברת התעופה על מנת להזמין את הכרטיס, ייתכן שמחירו יהיה זול יותר מפאת ההימנעות מעמלת הסוכן. כמו כן, באמצעות ההזמנה הישירה ניתן לנו לראות את מאפייני הטיסה המדויקים. החסרונות מתבטאים בהיצע יחסים מצומצם של טיסות, קושי להזמין מספר כרטיסים רב וממשק שיהיה לרוב באנגלית.

מפה מזוודות ומטוס

 

הזמנת טיסה דרך סוכן נסיעות

ניתן גם להזמין טיסה על ידי פניה לסוכן נסיעות, שיכול להיות אדם פרטי אבל גם חלק מחברת תיירות. הסוכן יכול לבצע "כרטוס" לטיסות, ובאמתחתו היצע רחב של אפשרויות מכיוון שהוא עובר עם מגוון חברות. למעשה, הסוכן יכול לחסוך לנו הרבה עבודה ובירורים בנוגע להשוואת מחירים, מסלולים כדאיים והתנהלות בפני הגורמים בתחום התיירות או כל שירות נוסף מבוקש.

אבל חשוב לציין שהסוכן בדרך כלל גובה עמלה אשר עלולה לייקר את ההזמנה ואף להפוך אותה להיות פחות כדאית מבחינה כלכלית. קשה להחליט באופן חד משמעי מה עדיף – לכל החלטה היתרונות שלה, שמתקשרים לצרכים המשתנים שלנו עבור כל נסיעה כשלעצמה.

 

איך לעקוב אחר ההמראה והנחיתה?

מי שטס צריך לעקוב אחרי זמני הטיסה כדי לוודא שהיא אכן מתקיימת בזמן כמתוכנן, ולא מתעכבת או אף מבוטלת. גם מי שמחכה לנוסעים במקום היעד זקוק לעיתים קרובות למידע עדכני בנוגע לשעות הנחיתה של הטיסה. לשם כך ישנן מספר דרכים לעקוב אחר לוח טיסות כמו שימוש באתרים יעודיים, אפליקציות ועוד. היום כבר לא צריך להתאמץ – כך חווית הטיסה הופכת להיות נעימה וקלה הרבה יותר.

כלי טייס

 

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות