מתי השקעות אלטרנטיביות משתלמות?

השקעה נתפסת אצל רבים כסיכון גדול, כניסה לתחום שוק ההון הרווי קשיים וחוקים נוקשים ולמרות זאת, חלק גדול מאוכלוסייה עדיין מעוניין בפתרונות השקעה מבלי להיכנס לבורסה.

השקעות אלו מכונות השקעות אלטרנטיביות וגם בהן יש סיכון, במיוחד לאלו המעוניינים בתשואה גבוהה.

השקעות אלטרנטיביות הן נכסים פיננסים ומאופיינות ברגולציה נמוכה, אם בכלל, והן תפסו תאוצה בשנים האחרונות מכיוון שהן פתוחות לכלל הציבור ולא רק למשקיעים גדולים ובנוסף, יש בהן תשואה יותר  מאשר בשוק ההון.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

 

מהן השקעות אלטרנטיביות

ככתוב לעיל, השקעות אלטרנטיביות הן השקעות שמתבצעות מחוץ לשוק ההון, למשל, השקעה נדל"נית, השקעה בסחורה, השקעה במתכות או השקעה במטבע דיגיטלי. ישנם פעמים שהאלטרנטיבה הינה הדרך שבה מבוצעת ההשקעה ולאוו דווקא הפריט המושקע, למשל השקעה במניות בשוק ההון עם אסטרטגיה שונה ומתקדמת יותר, לעומת להשקיע ישירות בניירות הערך. בנוסף, קרנות השקעה, הון סיכון וגידור, גם הן אלטרנטיביות. רוב ההשקעות הללו אינן נמצאות תחת הפיקוח של רשות ניירות ערך, מה גם שבניגוד לעבר, היום ההשקעות האלו נגישות לכולם ולא רק למשקיעים הכשירים. תחום ההשקעות האלטרנטיביות קיבל חשיפה בעקבות המשבר בשנת 2008, אז התגלה כי תיקי השקעות של מניות ואיגרות חוב בלבד לא מספיקים כדי להקטין את הסיכון וגם לקבל תשואה. בנוסף, אנשים חיפשו השקעות שיהיו מושפעות כמה שפחות מתנודות בשוק ההון וכך בעצם הייתה פתיחת דלת לתחום ההשקעות האלטרנטיביות.

 

למי ההשקעות האלטרנטיביות מתאימות

גם בהשקעות אלטרנטיביות ישנו סיכון ולכן צריך לקחת בחשבון את רמת התשואה אל מול רמת הסיכון לפני שמחליטים אם ואיפה להשקיע. בעקבות הריבית הנמוכה, גם משקיע מוסדי המחזיק כבר בתיק השקעות יכול גם לבצע השקעה אלטרנטיבית כדי לגוון את התיק ולהוריד את הסיכון. מה שקורה בעצם זה שגופים גדולים משקיעים את הכספים של הפנסיה והגמל שלנו בנדל"ן, ולאוו דווקא בישראל. בנוסף, ישנם גופים שמבצעים את ההשקעות עבור לקוחות פרטיים באפיקי נדל"ן שונים כמו: חו"ל, נדל"נים מניבים ונדל"נים יזמים עם תשואה גבוהה יותר. עשרות אלפי אנשים כיום משקיעים בנדל"ן, גם בארץ אך גם בחו"ל, באופן פרטי או באמצעות הגופים השונים. מדובר על דלת פתיחה להשקעות בשוק ההון, כאשר השקעות אלו יותר פשוטות וזאת בנוסף לקבוצת המשקיעים ה"כשירים" המבצעים גם הם השקעות אלטרנטיביות.

 

מנייה

לסיכום

בתחום ההשקעות האלטרנטיביות, המגוון הוא גדול, כאשר אפשר לשקול על שילובן בתיק ההשקעות שלכם. חלקן מתאימות לקהל הרחב וחלק רק למשקיעים כשירים. אמנם הריבית אפסית אך ישנם סיכונים ולכן חשוב לדעת גם את החסרונות וגם את היתרונות

קהל היעד מאפיינים
משקיעים ש: מחזיקים נכס פיננסי המנוהל לטווח הארוך ולכן לא צריכים כסף נזיל
בעלי סכומי כסף גדולים יחסית להשקעה המתאפשרים מהנכס הפיננסי הקיים
מחזיקים תיק השקעות ומעוניינים לגוונו והם בעלי פרופיל סיכוני גבוה

 

שטרות

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות