איך הערכת שמאי יכולה לעזור ברכישת דירה

תוכן עניינים

רכישת דירה היא עסקת חייכם הגדולה ביותר, ולכן יהיה חשוב להסתייע בשירותיהם של אנשי המקצוע הנכונים. מי הם אנשי המקצוע הנכונים? למשל, שמאי אשר מספק הערכת שמאי מקצועית ומדויקת. בואו נבין במה זה יעזור לנו, רגע לפני רכישת בית.

רגע לפני שמחליטים לסגור על העסקה הגדולה בחייכם, חשוב להבין עד כמה כדאי להסתייע בשירותיהם של שמאים. שמאי מספק הערכת שווי נכס, בין אם הנכס נרכש למטרת מגורים, השקעה או למטרות עסקיות כאלו ואחרות. לאחר שההערכה של השמאי מתקבלת, ניתן לדעת מהו ערכו האמיתי של המבנה או של הדירה. בין אם אתם רוכשים את הנכס למטרה כזו או אחרת, לא עושים זאת ללא שמאות רכוש וסיוע של שמאי.

 

מי הוא שמאי מומלץ? זו שאלת מיליון הדולר

שמאי מומלץ הוא אדם אשר למד שמאות כמובן, אבל זה לא הדבר היחיד שהופך אותו למספק שירותי שמאות מומלצים. מעבר לנושא של הסמכות ותעודות לימודים, חשוב מאוד לוודא שהשמאי שלכם עתיר ידע ובעל ניסיון רב בשטח.

רק לאחר ששמאים עוברים את ה"קורס האמיתי" בשטח ורוכשים ניסיון בפועל, יהיה אפשר באמת להגדיר אותם בתור שמאים מומלצים להערכת שווי נכס או דירה. אין ספק, הניסיון עושה את שלו בכל תחום ונישה עסקית, וכך גם אותו הדבר לגבי שמאות. אז, בשורה התחתונה, למה צריך בכלל הערכת שמאי לפני שרוכשים דירה?

 

חוסכים כסף בעזרת הערכת שווי נכס: שמאי מקרקעין מומלץ

רוצים לחסוך כסף? כמובן שזו שאלה רטורית, מאחר וכולנו חושבים גם מהכיס. כשאתם רוצים לחסוך כסף על רכישת רכב, מה אתם עושים? אתם לוקחים את הרכב לבדיקה מקיפה, שלאחריה יהיה אפשרי לדון במחיר הנדרש על הרכב.

ממש בדומה לכך, תוכלו לעשות לפני שאתם רוכשים דירה חדשה או דירה משופצת, דירה ישנה וכדומה. אתם "לוקחים" את הדירה לשמאי מקרקעין, שהוא מבחינתו מבצע את כל הבדק הנדרש על מנת שיהיה מסוגל להעריך את שוויו האמיתי של הנכס.

 

הערכת שווי דירה כוללת בדיקת מבנה?

חשוב לציין, במקרים רבים יהיה גם את הצורך לבצע בדק בית או בדק מבנה כלליים, במיוחד אם מדברים על מבנים ישנים. בכל מקרה, בין אם אתם רוכשים דירה ישנה או חדשה, אתם מדמיינים את עצמכם רוכשים אותה ולוקחים משכנתא ללא בדיקת שווי הנכס? כמובן שלא.

על כן, יהיה מומלץ להסתייע בשירותיו של שמאי מקרקעין מומלץ עוד בתחילת התהליך. רק באופן הזה תוכלו לחסוך לא רק בכסף, אלא גם בזמן יקר. הרי, אתם לא מעוניינים לעבור תהליכים בירוקרטיים שלמים, רק בכדי לגלות בשלב מאוחר ששווי הנכס נמוך. עשו זאת נכון וחכם, העריכו את שווי הנכס כבר בתחילת התהליך של רכישת דירה. בהצלחה!

מטבעות בגדלים שונים

אהבתם את המאמר ? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב google
שיתוף ב email
בדיקת זכאות להחזר מס