מהן העלויות הכרוכות בביטוח בית משותף?

זוכרים את פיצוץ הגז שהתרחש בתאריך ה-17 ביוני 2011? מי יכול לשכוח?! כיכר העצמאות בנתניה, רחוב הרצל 5 רעדה, כאשר האסון נטל עמו שלוש עולות מצרפת ופועל אחד.

90 איש נפצעו באירוע זה.

תיעודים מאותו יום סיפרו על הרס רב שנגרם בכל קומות הבניין ברחוב הרצל ואפילו על כך שבתי קפה השוכנים מאות מטרים במרחק מהבניין, נפגעו. 

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

יש לנו הבטחה שמקרה כזה לא ישנה? אנו אמנם דוגלים באופטימיות ככלי לחיים מאושרים, אולם אין ספק כי רכישת פוליסת ביטוח מפני אירועי סכנה שונים כגון: שריפות, פיצוצי גז, אסונות טבע ופריצות, הן פעולה הכרחית כדי לבטח אותנו מפני היום שאחרי היגרמות נזק לבניין המגורים. המאמר הבא ידון בעלויות הכרוכות בביטוח בית משותף.

בית משותף – מה זה?

ההגדרה החוקית לבי משותף מגדירה מבנה ככזה, אם חלים בו התנאים הבאים:

  • הבית מכיל מספר דירות.
  • הדירות יכולות להיות בבעלות אחת, או בבעלויות נפרדות.
  • הבית צריך להיות רשום בפנקס הבתים המשותפים.
  • הבית צריך להיות מיועד למגורי אדם.

 

העלויות של ביטוח בית משותף

ביטוח בית משותף מורכב מכמה סוגי ביטוחים שונים, חלקם בסיסיים וחלקם הם אופציה להרחבת הביטוח הבסיסי. לפי רמת ההגנה של הביטוח ייקבע הסכום החודשי לתשלום דמי ביטוח בית משותף.

 

מבנה

להלן סוגי הביטוח השונים:

  1. "אופס, הסולם היה שבור…"

סוג הביטוח הראשון עליו נרחיב, מכונה ביטוח חבות מעבידים. ביטוח זה מכסה אפשרות של פציעה של אחד מן העובדים שפעלו בשירות ועד הבית. בבניין משותף רבים העובדים המועסקים בתשלום בחלקים המשותפים בבניין, כמו: מנקים, אינסטלטורים, גננים וכולי. במידה ובשל רשלנותם של דיירי הבניין נגרמה לעובד פציעה, כגון, אינסטלטור נפל מסולם, אותו הגיש לו אחד מנציגי ועד בית, יידרשו דיירי הבניין לשלם פיצויים לעובד. גובה הפיצויים ייקבע לפי דרגת הפציעה. ביטוח בית משותף המכיל סעיף זה, יגן עליכם מפני תביעת נזיקין של העובד.

 

  1. "הצילו שריפה!"

הביטוח הנוסף במסגרת ביטוחי הבית המשותף, מתייחס לנזקים שאירעו למבנה כמו: שריפה, רעידת אדמה, גניבות, התנגשות מטוס או כלי רכב במבנה, נזקים בזדון, פיצוצים בצנרת ועוד. יש לצייו שביטוח זה בבסיסו נועד לבטח את החלקים המשותפים בבניין. הבשורה: תוכלו לבקש מחברת הביטוח להרחיב את הכיסוי, כך שיחול גם על דירות המגורים. חשבו על החשיבות של ביטוח זה, הוצאות של שיקום של בניין מגורים כתוצאה מפיצוץ גז עוצמתי הן עצומות, בתשלום מועט של כמה עשרות שקלים בחודש, אתם יכולים לישון בראש שקט, כשאתם יודעים שחברת הביטוח שלכם צריכה לשאת בנזקים אלו.

 

  1. "מי השאיר פה מרצפת בולטת?"

הביטוח האחרון במסגרת הביטוחים לבית משותף, מכונה ביטוח צד ג', ביטוח זה מאפשר הגנה וכיסוי בכל מקרה של פגיעת דייר או אורח בבניין, בחלקים המשותפים, כתוצאה מרשלנות.

אם אתם מעוניינים לדעת עלויות מדויקות לפוליסת ביטוח בניין משותף, לבית שלכם, היכנסו עכשיו לתוך אתר ביטוח בית משותף, וקבלו הצעת מחיר מדויקת ואמינה, תוך זמן קצר.

 

מטבעות

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות