הכירו את החוק החדש שמגדיר חיסכון לכל ילד

גיל 18 הינו גיל משמעותי, בו מתחיל הנער את חיי הבגרות שלו, חשוב לצייד אותו בסכום כסף משמעותי כדי לפתוח בפניו הזדמנויות חדשות בעשותו את צעדיו הראשונים בעולמם של הגדולים. זהו הרציונל העומד מאחורי החוק החדש של הביטוח הלאומי לחיסכון לכל ילד. קראו על החיסכון החודשי, משמעותו, תנאיו, קהל היעד שלו והיכן הוא נצבר. חוק שחושב עתיד.

 

מהי תכנית החיסכון לכל ילד של הביטוח הלאומי?

בינואר 2017 יושם בפועל חוק חדש המגדיר חיסכון לכל ילד באופן חודשי עד הגיעו לגיל 18 שנים. במסגרת החיסכון, המוסד לביטוח הלאומי מפקיד סכום חודשי של 52 ש"ח לקופת חיסכון ייעודית אותה בוחרים הורי הילד, ניתן לבחור בין קופת גמל או קופת חיסכון בבנק מסוים.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

סכום חיסכון זה נוסף על קצבת הילדים המוענקת באופן קבוע אף היא. במסגרת החוק ניתנת אפשרות להורים להחליט על הפקדה חודשית נוספת של 52 ש"ח מקצבת הילדים, כדי להכפיל את סכום החיסכון החודשי.

 

תוכנית חיסכון – מי קהל היעד?

המוסד לביטוח לאומי מזכה בסכום חיסכון חודשי, ילדים שהיו זכאים לקצבת ילדים החל ממאי 2015. התוכנית חלה אוטומטית על כל ילד שנולד לאחר ינואר 2017. כספי ההפקדה נצברים החשבון עד הגיע הילד לגיל 18.

 

איך ניתן לדעת כמה כסף נצבר בתוכנית החיסכון?

הבנק בו מתנהל חשבון החיסכון, או קופת הגמל, אחראיים לשלוח דו"ח מדויק של פרטי החיסכון מדי שנה עד תאריך ה-1 במרץ. בנוסף, תוכלו להגיע למידע הרלוונטיים באזור האישי באתר של הגוף המנהל את קופת החיסכון האישית של הילד.

חיסכון לילדים

 

תשלום דמי ניהול על תוכנית החיסכון – מי אחראי לשלם?

דמי הניהול הנגבים על ניהול של תוכנית חיסכון על ידי הבנק או קופת גמל, הינם באחריות הביטוח הלאומי עד הגיע הילד לגיל 21, לאחר מכן, תשלום דמי הניהול ייגבה מדמי החיסכון שנצברו בקופה.

 

מזל טוב! תינוק חדש נולד, מה לעשות עכשיו בנוגע לבחירת תוכנית חיסכון?

ניתן לבחור בגוף ניהול של תוכנית חיסכון עד לחצי שנה לאחר הלידה, אם לא בחרתם עד מועד זה, יופקד החיסכון אוטומטית בתוכנית חיסכון המנוהל על ידי הגוף שניהל את תוכנית החיסכון לילד הקודם. במידה ולא בוצעה בחירה לילד הקודם, או שבהו ילד ראשון, יופקד הכסף בקופת גמל במסלול סיכון מועט.

 

שוב מזל טוב! והפעם – הילד הגיע לגיל 18, מה קורה עם החיסכון עכשיו?

כשהילד מגיע לגיל 18, ההפקדות נפסקות, והוא יכול למשוך את הכספים שנצברו בתוכנית, באישור הורים, ובהגשת בקשה לקופת הגמל או לבנק המנהלים את קופת החיסכון. בהמתנה עד גיל 21 עם המשיכה, זכאי הילד למענק של 522 ש"ח מטעם הביטוח הלאומי. יש לדעת כי אין אפשרות למשיכת הכספים טרם הגעת הילד לגיל 18.

חוֹק

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות