מה היתרונות בהוצאת חשבונית כעצמאי שכיר?

אין זה קל להיות עצמאי כיום.

רבים וטובים נרתעים מלהיות בסטטוס של עצמאי ולפתוח עסק, לא רק בגלל חששות מפני חוסר הצלחה או מפני הפסדים כלכליים תהומיים, אלא גם כי כל הפעולות שכרוכות בהקמת עסק עשויות להיות לעתים קרובות מתישות ומייגעות.

כדי לנהל עסק בצורה חוקית צריך לפתוח תיקים מול כל הרשויות הרלוונטיות (מע"מ, מס וביטוח לאומי), לקיים קשר רצוף עם רואה חשבון או יועץ מס וכן להוציא חשבוניות בזמן המוגדר לכך.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

בשנים האחרונות קמו חברות כמענה לבעיה, אשר הגדירו מעמד ביניים חדש המכונה 'עצמאי שכיר'.

באמצעות השירות שמספקות אותן החברות, בעל עסק יכול להמשיך להתקיים כעצמאי לכל דבר, אולם אל מול רשויות המס להתנהל כשכיר.

לאחר חקר קצר שקיימנו, אלו הם היתרונות בהוצאת חשבונית עבור עצמאי שכיר.

 

די לעיסוק הבירוקרטי

החוק הישראלי מחייב כל עובד שמקבל הכנסה נוספת מעבר להכנסתו כשכיר (רלוונטי גם לפרילנסר, עוסק פטור ולמי שלא מעוניין ביחסי גומלין של עובד ומעביד) להוציא חשבונית ללקוח ולדווח למס הכנסה, לביטוח לאומי ולמע"מ על אותן ההכנסות. התקנה הזו מחייבת גם עבור מי שהועסק באופן חד- פעמי בעבודה שהיא מעבר למשרתו כשכיר. כפי שאתם מתארים לעצמכם, מדובר בעיסוק בירוקרטי רב שדורש השקעה של זמן וגם מוגבל במועד אחרון לביצוע, מה שלא מתכנס עם לוחות הזמנים של כל אחד ואחד. על כן, היתרון המובהק בהוצאת חשבונית כעצמאי שכיר הוא למסור את העול הבירוקרטי לחברה שתנהל עבורכם את העניינים הללו.

מחשבון

 

הדרך האולטימטיבית לקבלת תשלום באופן חוקי

חברות שמספקות שירות של הוצאת חשבונית כעצמאי שכיר פועלות בתיאום למול רשות המס וביטוח לאומי, וכן כל פועלן נעשה תחת פיקוח מלא. כמו כן, הוצאת חשבונית בדרך זו מבטיחה את חוקיות המשכורת שנמסרת לעובד, וכן גם לא מצריכה יחסים מוגדרים של עובד- מעביד. הוצאת החשבוניות הללו יכולה לאפשר לעובד להתנהל בראש שקט, ולא לחשוש מטעויות פוטנציאליות שעלולות לצוף לאורך התהליך ולשבש אותו. חברת וולט למשל, הינה חברה שמעסיקה שליחים רבים שרכובים על אופנוע או אופניים ומוגדרים בסטטוס פרילנסרים. הם משתמשים בשירותן של חברות כמו גט מוטו עצמאי ועצמאי שכיר כדי שינפיקו עבורם את החשבוניות הנדרשות.

 

למי מיועד שירות הוצאת החשבונית כעצמאי שכיר?

השירות המפורט מעלה מיועד לשכירים בעלי הכנסה מחוץ למקום עבודתם, לפרילנסרים, לעוסקים פטורים וכן למי שיש ברשותו עסק קטן והוא רוצה להתעסק בשלב זה בפיתוח של העסק שלו. למעשה, שירות הוצאת חשבונית לעצמאי שכיר רלוונטי לכל מי שמחויב על פי חוק בהנפקה של חשבונית מס בעבור השירות שהוא מספק לקהל לקוחותיו. בעלי תפקידים שהשירות יהיה רלוונטי להם הם בין היתר מרצים במוסדות השונים, אינסטלטורים, חשמלאים, מקדמי אתרים וכו'.

 

מסמכים

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות