האם קורס לניהול זמן נחשב להוצאה מוכרת לעסק?

יש כל מיני תכונות קבועות שמאפיינות את כל בעלי העסקים המצליחים ברחבי הארץ והעולם. אחת התכונות החשובות ביותר מבין מגוון התכונות שמאפיינות אנשי עסקים מצליחים היא יכולת לנהל זמנים. זו הסיבה שלא מעט בעלי עסקים תרים אחר קורס שיאפשר להם ללמוד את הנושא באופן מעמיק. בעקבות הנהירה הגדולה, יצאנו לבדוק אם ניתן לקבל החזרים עבור השתתפות בקורס זה.

 

רקע לכתיבת המדריך

המדריך הנוכחי נכתב לאחר שהמעסיק שלנו הודיע שהוא נרשם לקורס ממש ייחודי. אנו מודים שבהתחלה חשבנו שמדובר בקורס שעוסק באחת התכונות החשובות ביותר שצריכות להיות למעסיק – יחסי אנוש. שכן, אתם יכולים להבין בעצמכם – למעסיק שלנו אין אפילו ידע בסיסי ביכולת התקשורת אתנו, העובדים.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

אבל התברר לנו שהוא בחר להתמקד דווקא בקורס לניהול זמן, כי הוא אכן, אדם שלא יודע להגיע בזמנים. בתור העוזרים האישיים שלו, התבקשנו לרכז עבורו את כל המידע בנוגע לקורס זה ולבדוק באופן מעמיק אם מדובר בהוצאה מוכרת לעסק. החלטנו שאנחנו רוצים לסייע למתעניינים נוספים בתחום, ולכן, החלטנו לכתוב את המדריך הנוכחי שיאפשר לכם לדעת גם כן את כל המידע.

 

שאלנו את רואה החשבון של המשרד לדעתו

אם אתם קוראים את המדריכים שלנו, אתם וודאי תוהים מדוע השאלה הופנתה אלינו ולא אל רואה החשבון של המשרד?. שכן, אין לנו ידע ואפילו לא בסיסי בנושא. ובכל זאת, כדי לבחון את העניין, היינו צריכים לשלוח מייל לרואה החשבון של המשרד, ניסים, ולציין בפניו שהמעסיק היקר שלנו רוצה לבדוק אם קורס ניהול זמן יכול להיחשב עבורו כהוצאה מוכרת.

לדברי רואה החשבון, המעסיק שלנו יכול לקבל החזר עבור השתתפות בקורס שכזה, אבל לגבי המדריך שלנו, הוא ציין שהקורס יכול שלא להיחשב להוצאה מוכרת עבור אחרים.

 

ניהול זמן

לימודים שנחשבים להוצאה מוכרת

בשנים האחרונות נדמה שיש יותר ויותר מודעות מצד מס הכנסה בכל הנוגע להשכלה של בעלי עסקים עצמאיים. שכן, יש עלייה במספר הקורסים וההשתלמויות שמוכרים כהוצאה מוכרת. ראוי לציין כי במרבית המקרים, כשהלימודים מיועדים לרכישה של מקצוע שונה לחלוטין מזה הקיים, ההוצאה עשויה להיחשב כמוכרת. לימודים שמיועדים להעלאה של הידע המקצועי של האדם, צפויים להיות מוכרים גם כן בסופו של דבר.

 

מתי הוצאה עשויה שלא להיחשב כמוכרת לעסק?

אם בדקתם אפשרות לקבלת החזרים על הוצאה כלשהי לעסק וקיבלתם סירוב, סביר להניח שמדובר בהוצאה שנוגעת לרכישת נכס חדש שלא מוכר למס הכנסה. זה מצב שידוע עבור רבים כאינו ניתן להחזר. אם אינכם בטוחים לגבי ההחזר עבור קורס זה או החזרים אחרים, כדאי שתפנו אל אחד או יותר מהגורמים הבאים:

  • רואה חשבון
  • יועץ מס
  • פקיד מס הכנסה

עד כאן המדריך שיאפשר לכם לנהל את הזמן שלכם ולקבל החזרים על כך. מאחלים לכם הצלחה!

ניהול זמן

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות