האם מקלים החזר מס על חשמל סולרי

רבים מאתנו שמעו ולא פעם את הביטוי "אנרגיה ירוקה" בהקשר של צריכה נכונה בחשמל ומים.

הדבר נובע בעקבות מאמצים כבירים שמושקעים בשנים האחרונות ברחבי הארץ והעולם המערבי, כדי להביא לשיטות חדשניות שינצלו את האנרגיה באופן יעיל ונקי לסביבה, כאשר אחת השיטות המוכרות היא שימוש בחשמל סולרי.

בעקבות שאלות שנשמעו לאחרונה בנושא זה בהקשר למס, יצאנו לבדוק האם ניתן לקבל החזר מס על שימוש בחשמל סולרי וחזרנו עם הפרטים הבאים:

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

 

כמה מילים על מערכת סולארית

רגע לפני שנעמיק בנוגע להחזר המס, חשוב לציין מהי מערכת סולרית. מדובר במערכת שמורכבת מפאנל סולרי שמפיק חשמל מאנרגיית האור שנובעת מהשמש. החשמל שמופק בסופו של דבר, עובר אל מערכת החשמל הביתית, העסקית וכו' (תלוי לאן הוא מחובר). ארץ ישראל, כידוע, נחשבת למדינה חמה. כך שתושבים רבים בוחרים לעשות שימוש במערכת הסולארית מכיוון שיש לה יעילות גבוהה מאוד והיא מאפשרת להפיק כמות חשמל גבוהה יחסית לאורך כל השנה.

 

מהן המערכות הסולאריות הקיימות בארץ?

­בפסקה הקודמת ציינו על קצה המזלג את המקומות שבהן מפוזרות מערכות סולאריות בארץ. יש לציין כי ישנם 2 סוגים של מערכות כאלו וחשוב לפרט לגביהם, לפני שנגיע להחזר המס. להלן 2 הסוגים:

  1. מערכת סולארית גדולה

מדובר במערכות גדולות מאוד שפרוסות על גבי שטחים עצומים. מדובר בעיקר בשטחים באזור הנגב, שכן שם, יש שמש מלאה כמעט בכל ימות השנה. המערכות הללו מוחזקות חלקן על ידי המדינה וחלקן על ידי חברות שמתמחות בנושא.

מחשבון

 

  1. מערכת סולארית ביתית

מערכת סולארית ביתית היא כזו שמפוזרת על גבי גגות של בתיהם הפרטיים של אזרחים בארץ. השימוש במערכת סולארית על הגג נקראת בשפה גם גג סולארי. גג סולארי שכזה מאפשר לאזרחים לנצל את השטח המבוזבז של הגג שלהם ולנצל את אנרגיית השמש במלואה. כך שהם יכולים לשלם חשבון חשמל מוזל. אם לא די בכך, חברת החשמל גם משלמת להם בעד החשמל הזה.

 

אז אפשר לקבל החזר מס על חשמל סולרי?

כעת, אתם יודעים את כל המידע החשוב ביותר בנושא, כך שניתן לגשת לשאלה שלשמה התכנסנו כאן היום. יצאנו לבדוק את הנושא וגילינו כי המדינה החליטה להעניק הטבות עבור אלו שעושים שימוש במערכת חשמל סולרית. מתברר כי הדבר נובע בעקבות החשיבות הגבוהה שיש לייצור של חשמל מאנרגיה ירוקה. כל אדם שעושה שימוש במערכת מסוג זה, יכול לקבל תשלום על החשמל המופק וגם לקבל עליו הטבות מס. הטבות המס נקבעות בהתאם לגודל המערכת והן חלות באופן עקרוני אך ורק על מערכות פרטיות.

 

לסיכום

אזרחי מדינת ישראל שעושים שימוש פרטי בחשמל הסולרי לביתם שלהם יכולים לקבל החזר מס על חשמל סולרי, כדי לבדוק פרטים נוספים בנושא, יש לפנות לרשות המיסים ולברר את גובה הזכאות.

גג

 

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות