האם כל אדם זכאי למשכנתא ומהם התנאים ההכרחיים

קבלת משכנתא של הלוואה לדירה, מהווה כיום עניין יסודי והכרחי ברכישת דירה עבור רוב האוכלוסייה, שכן בלעדיה לרוב לא נוכל לקנות דירה ולמממן 100 אחוז מערך הדירה בעצמנו.

למרות זאת ,לא כל אדם יקבל זכאות למשכנתא ויזכה להלוואה לדירה לטווח ארוך, שכן יש לעמוד בתנאים מסוימים ולהראות יציבות כלכלית בבנק.

לפניכם הכל על האם כל אדם זכאי למשכנתא ומהם התנאים ההכרחיים.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

 

מה היא משכנתא וממה היא מורכבת?

משכנתא היא הלוואה גדולת ממדים שניתנת על ידי הבנקים השונים בארץ ללקוחות עבור רכישת נכס, דירה או קרקע. משכנתא חדשה וראשונית ניתנת לרוב המבקשים אך פעמים מסוימות הלקוח יקבל סירוב לבקשת המשכנתא מאחר ומדובר בלקוח ללא הכנסה קבועה או יציבה וכדומה. כל משכנתא ניתנת בתנאים מעט שונים לפי הסכמת הלקוח והבנק, ובתמהיל שונה – כאשר השוני מתבטא בכמות השנים להחזרה, אחוז המימון הבנקאי, ההצמדה למדד ועוד רבים. לפניכם קצת על מרכיבי המשכנתא  הבסיסיים ביותר:

מסלולי ריבית שונים – בכל משכנתא יכול להיות מסלול ריבית שונה כאשר ישנם כמה סוגים מקובלים, לדוגמא ריבית קבועה צמודה למדד שתהיה קבועה אך ההחזר שלה יהיה צמוד למדד המחירים לצרכן, או לחלופים ריבית קבועה שאינה צמודה למדד, כלומר כזו שלא משתנה כלל.

גובה הקרן והתשלומים – כל משכנתא תהיה מורכבת למעשה מגודל קרן שונה, כלומר גודל מימון בנקאי שונה – שבהתאם, תצטרכו לפרוס על פני מספר תשלומים ולהחזיר באופן שווה כל חודש.

גובה הון עצמי – בהתאם לגובה הקרן שנקבע לכם, תצטרכו להשלים את הכסף הנותר הנדרש לדירה דרך ההון העצמי, כלומר מימון שלכם בלבד. לרוב, משכנתא ראשוני מעניקה כיסוי בנקאי של עד כ- 75 אחוזים, כאשר את השאר תצטרכו להשלים עם הון עצמי משלכם.

שעון ומטבעות

 

מה התנאים לקבלת משכנתא?

הון עצמי מספק – ראשית כמובן שעליכם להחזיק בכמות הון עצמי מספקת, שכן הבנק לא הולך לכסות 100 אחוז משווי הדירה אלא עד כ- 75 אחוז ממנה בלבד, לכן עליכם להחזיק את ההון העצמי הנדרש לדירה מראש. כל בנק ועסקה, תהיה באחוזים שונים של הון עצמי לכן כדאי לבדוק הצעות מכמה בנקים.

מצב פיננסי – נקודה חשובה מאד שנבחנת ועשויה להשפיע על אישור או דחייה של בקשה למשכנתא היא מצבו הפיננסי של הלקוח. הבנק יעבור על ההתנהלות של הלקוח בבנק, יציבותו הכלכלית ויכולתו העתידית להחזיר את ההלוואה, ובהתאם יחזיר אישור או דחייה. לקוחות רבים שמראים חוסר יציבות פיננסית או נמצאים ללא הון עצמי מספק, עשויים לקבל דחייה לבקשה.

מצב בריאותי וגיל – מאפיינים ושנים שהבנק וקח בחשבון כדי לאשר או לדחות הצעה למשכנתא, הוא הגיל ומצבו הבריאותי של המבקש. הבנק רוצה לראות שלא מדובר בלקוח בעל מצב רפואי קשה שעלול לסכן את העסקה מאחר והוא עשוי לסכן את הכנסותיו של הלקוח ויכולתו להחזיר את המשכנתא בהמשך.

השקעה פיננסית

 

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות