האם חובה לעשות ביטוח חיים למשכנתא

אדם שקונה דירה מבין שזאת עסקה כבדת משקל עם הרבה השלכות ואחריות כלכלית. רכישת דירה היא השקעה לטווח ארוך לכל דבר ועניין ומדובר ברכישה הגדולה ביותר של רובינו. בגלל הסכומים הגבוהים הנדרשים, הרבה צריכים לקחת הלוואה מהבנק- משכנתא. הבנק נותן אלפי שקלים ומצפה שנחזיר את זה, אבל למה משתלם לו בכלל התהליך הזה ואיך הוא דואג שהכל אכן יחזור אליו? מה חובה ועל מה אפשר לוותר? כל מה שאתם צריכים לדעת על הביטוחים הרלוונטים כשלוקחים משכנתא מהבנק.

 

מה כולל ביטוח דירה

הבנק לא נחמד מטבעו, הוא עסק לכל דבר ועיקר מטרתו היא להרוויח כסף, ואנחנו הלקוחות שלו. שהבנק נותן לנו הלוואה הוא רוצה שנחזיר אותה לאורך מספר שנים מרובות כולל ריבית כדי שהסכום שהוא נתן לנו היום יהיה שווה ערך לסכום שיקבל בסוף, את זה הוא מחשב בזכות הריביות. בכל מקרה, החיים קורים דברים משתנים ונסיבות החיים מולידות מצבים שלא חשבנו עליהם ביום שחתמנו על חוזה. לכן היםו כחלק מהתהליך המשכנתא אנחנו מחוייבים לקחת ביטוחים כדי להבטיח לבנק ולנו שהכסף יוחזר.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

 

ביטוח משכנתא מה הוא כולל

ביטוח משכנתא כולל שני חלקים, ביטוח חיים וביטוח מבנה. הבנק רוצה להבטיח לעצמו שהכסף יוחזר אליו גם אם יחול מקרה מוות או נזק לנכס. אז האם חובה לעשות ביטוח חיים למשכנתא?  כן. החוק מחייב אותנו במקביל לנטילת המשכנתא גם לקחת ביטוח. זה לאחר שהתגלה כשל שוק משמעותי שגרם להפסדים גדולים של כסף בגלגלי המנוע של הכלכלה.

 

ביטוח חיים למשכנתא

זהו ביטוח המכסה את הלווים ואת הבנק, זה מופעל רק כאשר אחד הלווים נפטר ואין ביכולתו בעצם להמשיך לשלם את שארית התשלומים שנותרו לו עד לסגירת החוב. בגלל שאין ברצון הלווה להפיל אם חס וחלילה קורה דבר כזה את הנטל הכלכלי המשמעותי על זה על שאר בני המשפחה חברת הביטוח היא שסוגרת את החוב ודואגת שמעבר לאבל לא יצטרכו בני המשפחה גם לשאת בעול הכספי הזה. חשוב לשים דגש כי מדובר על ביטוח חיים למשכנתא, רק שקשור למשכנתא ולא ביטוח חיים כללי כמו שניתן לרכוש בחברות פרטיות. בגלל שכל משכנתא שונה ומותאמת ספציפית ללווים לכן הפרמיה בביטוח מחושבים לפי גילו ומצבו הבריאותי של הלווה כי אי אפשר לחזור מראש המון נתונים.

 

דגשים

אומנם חובה על פי חוק לקחת ביטוח שכזה, אך ממש אין חובה לרכוש אותו דווקא על ידי הבנק שלכם. השוק הינו מאוד תחרותי, זה פועל לטובת הלקוח ובהחלט יש לעשות את המחקר הראוי ולמצוא ביטוח שמתאים לכם. בנוסף, חשוב לכלול את ההוצאות האלה בשיקול ההוצאה הכללית, זה אמנם מרגיש זניח אבל כשמדובר על סכומים גדולים גם כאן חשוב להיות מחושבים פרקטים ועם יד על הדופק.

משכנתא

 

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות