האם בריכה זו השקעה כלכלית נכונה למעמד הבינוני?

יתרונות רבים, וגם חסרונות, יש בהתקנה של בריכה בנכס פרטי.

מאחר ואנו עדים לגידול בכמות הרוכשים והמתחדשים, השאלה רק מתבקשת – האם בריכה פרטית היא השקעה כלכלית כדאית?

בריכות שחייה פרטיות הופכות נפוצות בחצרות מעמד הביניים כפטריות אחר הגשם בשנים האחרונות. נראה שסיבות רבות לכך – התחממות גלובלית, שיפור טכנולוגי ועליה ברמת החיים, יכולים כולם להסביר את התופעה. אולם, רכישת והתקנת בריכה היא עדיין לא עניין זול במיוחד, וגם עבור הזולות ביותר, ייאלץ מתקין הבריכה להיפרד מכמה עשרות אלפי שקלים.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

אם כן, השאלה המעניינת היא לא מדוע כדאי או לא כדאי, אלא האם מדובר על השקעה נכונה, ובמיוחד לבני מעמד הביניים, שלא בטוחים בכדאיות הכלכלית של הפרויקט. לטובתכם, אספנו רשימה קצרה של יתרונות וחסרונות, שתעזור לכם להרהר בנושא ואולי גם לקבל החלטה.

 

החסרונות

נתחיל בחסרונות – ונסיים במתוק – כאשר החיסרון העיקרי בהשקעה הוא כמובן מחיר הבריכה. מחיר זה תלוי בסוג הבריכה המדוברת, גודלה, ומרחב העבודה המיועד. בשנים עברו, אכן היו מחירי הבריכות גבוהים מאוד, כך שרק אנשי המעמד הגבוה, טייקונים ומשקיעים היו בונים בריכות בבתיהם, אולם בשנים האחרונות, סוגים שונים של בריכות שחיה – במחירים שונים ונמוכים יותר – הצטרפו לשוק. חברות רבות, כגון לגונה בריכות שחייה באתר: https://lagunapool.co.il, מציעות סוגים שונים ומגוונים של בריכות שחייה, בטווח מחירים רחב ונמוך מבעבר. הירידה במחיר מגיעה לרוב באמצעות שיפור טכנולוגי, או שימוש בחומרים חדשים ומתקדמים, כגון פיברגלס.

חסרון נוסף לבריכת שחייה הוא התפעול השוטף שבריכה כזו מצריכה. אמנם נשמע נחמד לקום בבוקר ולצאת לשחיית בוקר, אבל ללא טיפול שוטף במי הבריכה, רמת הכלור והמלחים ובלכלוך המצטבר בה, הבריכה תהפוך עכורה וחסרת-ערך. טיפול שוטף מצריך משמעת, אולם גם כאן, קיימים כבר מספר פתרונות טכנולוגיים שיכולים לסייע, החל מרובוט לניקוי הבריכה ועד למכשיר המודד את יחס הכלור-מים, ומתקן אותו באופן קבוע.

 

מיטות שיזוף

היתרונות

לבריכות שחייה פרטיות יתרונות רבים וגדולים, כמובן. ראשית, הבריכה משתמשת כמקום מפגש חברתי, ותירוץ לבילויים משפחתיים. כך, המשפחה כולה מתלכדת ומבלה זמן איכות שהוא מחוץ למסך הטלוויזיה או הקולנוע. זמן איכות משפחתי מעולם לא היה מצחיק, חופשי ואנרגטי יותר.

בנוסף, לבריכה רכיב בריאותי חשוב. כול שימוש בבריכת שחייה, מהווה גם פעילות ספורטיבית שהיא בריאה וטובה למערכת הדם והנשימה של הגוף. בניגוד לרביצה משותפת במזגן, שחייה בבריכה תחזק גם את מערכת השרירים שלכם, הריאות, והתפקוד ותחושת הבריאות. מה שמעניין במיוחד, הוא שבניגוד לענפי ספורט אחרים, רחיצה בבריכה אף לא נדמית לאף אחד כסבל גדול במיוחד…

לבריכות שחיה פרטיות יש יתרונות אחרים, שאינם כמובן קשורים לשחייה עצמה. ראשית, הבריכה מקפיצה את ערך הנכס בו היא מותקנת; גם אם מדובר על בריכה זמנית – שכן ההכנות נעשו. הבריכה גם הופכת את הבית עצמו ליותר אטרקטיבי ומושך קהל; מי לא היה רוצה לגור עם בריכה בבית?

 

בריכה אולימפית

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות