דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות לתושב ישראל השוהה בחו"ל

כל תושב ישראל חייב לשלם דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות, גם בתקופה שבה הוא שוהה בחו"ל. במידה ולא רוצים לשלם את דמי הביטוח הלאומי ואת דמי ביטוח הבריאות, יש להודיע על ניתוק התושבות

דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות הם חלק מחובות התשלום של כל תושב ישראל. לפי החוק, תושב ישראל חייב לשלם גם דמי ביטוח לאומי וגם דמי ביטוח בריאות בלי קשר למקום המגורים שלו.

כל עוד התושבות של האזרח בתוקף, חלה עליו החובה לשלם את דמי הביטוח הלאומי ואת דמי ביטוח הבריאות. כפועל יוצא מכך, תושב ישראל חייב לשלם דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות גם בתקופה שבה הוא שוהה בחו"ל.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת אינדיגו פיננסים אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

 

למה צריך לשלם דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות לתושב ישראל השוהה בחו"ל?

תושב ישראל חייב לשלם דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות גם כאשר הוא שוהה בחו"ל, על מנת לשמור על הזכויות שלו. בין היתר, תשלום דמי הביטוח הלאומי ודמי ביטוח הבריאות יאפשרו לאותו תושב ישראל ששוהה בחו"ל לקבל קצבאות לפי הכללים שקבועים בחוק.

חובת התשלום של דמי הביטוח הלאומי חלה גם בעת השהות בחו"ל על כל תושב ישראל, בלי קשר לסיבה שבגללה הוא לא נמצא בארץ. במידה ותושב ישראל מפגר בתשלום דמי ביטוח הבריאות בתקופת השהות שלו בחו"ל, הוא עלול לסבול ממצב של שלילת זכאותו לקבלת שירותים רפואיים למספר חודשים.

 

איך משלמים דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות לתושב ישראל השוהה בחו"ל?

מבחינה טכנית, הדרך לשאת בחובות בגין דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות לתושב ישראל השוהה בחו"ל היא להתנהל ישירות מול נציגי המוסדות הרשמיים.

אפשרות אחת היא למשל למלא טופס דין וחשבון רב שנתי, שמכונה גם טופס 6101, לפני היציאה מהארץ. אחרי שממלאים את הטופס, שולחים אותו אל סניף המוסד לביטוח לאומי שהוא הקרוב ביותר למקום המגורים בישראל.

אפשרות אחרת היא להגיע פיזית אל סניף המוסד לביטוח לאומי, על מנת לדווח לגורמים הרשמיים על הנסיעה הקרובה. גם פה, הדגש הוא על מילוי החובות עוד לפני שעוזבים את הארץ – כדי למנוע מצב שבו תושב ישראל לא משלם את דמי הביטוח הלאומי ואת דמי ביטוח הבריאות ולכן הזכויות שלו נפגעות.

אפשרות נוספת היא להשאיר כתובת מדויקת בארץ שאליה נציגי המוסד לביטוח לאומי יכולים לפנות בכל עניין של המבוטח, לרבות לצורך העברת הוראות התשלום. אם יש כתובת כזו, על תושב ישראל ששוהה בחו"ל לוודא כל הזמן שהוא מעודכן בסכומים ושיש מי שמעביר את החובות שלו אל המוסד לביטוח לאומי באמצעים הבאים:

  • תשלום באתר התשלומים של המוסד לביטוח לאומי
  • הוראת קבע
  • המחאות
  • מיופה כוח מטעמו של התושב השוהה בחו"ל

 

מה לגבי דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות לתושב ישראל השוהה בחו"ל לצרכי עבודה?

תושב ישראל שנשלח לחו"ל כדי לעבור צריך לקחת בחשבון מאפיינים מעט שונים של ההתנהלות מול המוסד לביטוח לאומי. אם מדובר על מעסיק ישראלי, חובת התשלום ודמי הביטוח בכל מקרה מוטלת על המעסיק.

אבל אם מדובר במעסיק זר ובמדינה שנחתמה מולה אמנה לביטחון סוציאלי והמבוטח אף משלם דמי ביטוח באותו מקום שבו הוא שוהה, הוא יהיה פטור מתשלום דמי ביטוח לאומי בישראל וישלם רק על דמי ביטוח בריאות.

 

מה עושה תושב ישראל פנסיונר?

סוגיה אחרת ולא פחות מרתקת סביב הנושא של דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות לתושב ישראל השוהה בחו"ל היא יציאה לפנסיה. במידה והמבוטח הוא פנסיונר שנמצא בפרישה מוקדמת ושוהה בחו"ל, החוק קובע שמי שמשלם לו את הפנסיה יהיה חייב לנכות את דמי הביטוח הלאומי ואת דמי ביטוח הבריאות – גם בזמן שבו הוא לא נמצא בארץ.

 

מה גובה דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות לתושב ישראל השוהה בחו"ל?

ההבדל העיקרי מבחינת גובה דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות לתושב ישראל השוהה בחו"ל הוא בין סוג ההכנסות. אם למבוטח יש הכנסות שחייבות בדמי ביטוח, הוא יהיה חייב לשלם אותם על פי ההכנסות.

במידה ולמבוטח אין הכנסות שחייבות בדמי ביטוח, הוא יצטרך לשלם דמי ביטוח בריאות ודמי ביטוח לאומי מינימאליים – פעם ב-3 חודשים – בדיוק כמו כל תושב ישראל אחר שאינו עובד שכיר, אינו עובד עצמאי ושאין לו הכנסות.

 

איך מפסיקים לשלם דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות לתושב ישראל השוהה בחו"ל?

קיימת גם אפשרות חוקית להפסיק לשלם דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות לתושב ישראל השוהה בחו"ל, במידה ומוכנים לוותר על הזכויות ועל הקצבאות. אם תושב ישראל שוהה בחו"ל תקופה ממושכת או שהיגר למדינה אחרת ולכן הפסיק בפועל להיות תושב ישראל, הוא יכול להודיע על כך למוסד לביטוח לאומי ולבדוק את הפסקת ביטוחו.

במילים אחרות, חובת תשלום דמי הביטוח הלאומי חלה רק על תושבי ישראל. אם אדם הוא אינו תושב ישראל, בגלל שהיגר ובגלל שביצע ניתוק תושבות, אין סיבה לדרוש ממנו לשלם את דמי הביטוח הללו.

 

מה הסנקציות בגין אי תשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות לתושב ישראל השוהה בחו"ל?

לבסוף, צריך להבין את המשמעות החוקית של תשלום דמי ביטוח לאומי ודמי ביטוח בריאות לתושב ישראל השוהה בחו"ל. אם תושב ישראל שוהה בחו"ל במשך שנתיים רצופות או יותר והוא לא משלם את דמי ביטוח הבריאות ואת דמי הביטוח הלאומי – או מפגר בתשלום שלהם במשך 12 חודשים לפחות – ישללו לו את הזכות לקבל שירותים רפואיים בארץ לתקופה של עד חצי שנה.

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
אני ממש מתרגשת, זאת הפעם הראשונה שהתהליך הזה מצליח לי והכל בזכות הכישורים הנהדרים של שי המקסים!
רותי נירים-אוחנה
רותי נירים-אוחנה
11:22 21 Jun 20
יחסי האנוש של נציגי החברה פשוט מדהימים! כל כך הרבה סבלנות בתחום כל כך תובעני, ראוי לציון!
תמר מבורך
תמר מבורך
09:28 19 Jun 20
השארתי פרטים באתר... חזרו אליי ביום שלמחרת ועשו עליי רושם של חברה רצינית, החלטתי ללכת על זה והתחלנו בתהליך. חייב לציין שלא היה נדרש הרבה מהצד שלי. בתוך זמן קצר קיבלתי את הצ'ק עם הכסף
מרים לסרי
מרים לסרי
13:00 17 Jun 20
יישר כוח על העבודה המאומצת והתוצאות המרשימות
קובי ברלוט
קובי ברלוט
10:25 16 Jun 20
מהיום שקיבלתי החזר מס בזכות השירות של חברת "הגנה" אני לא מפסיק לספר לחברים קרובים על זה שיש אפשרות שמגיע להם כסף מהמדינה
Danny Fisher
Danny Fisher
09:39 14 Jun 20
תודה שליוותם אותי לאורך כל המסע של החזרי המס! התוצאות מעוררות השראה בלעדיכם זה לא היה קורה!
Marina Sostovskiy
Marina Sostovskiy
11:25 11 Jun 20
מודה לכם מאוד! קיבלתי את כספי בחזרה ובמידה ובשנה הבאה אהיה צריכה את אותו השירות אפנה אליכם מבלי להסס
קורל לוי
קורל לוי
13:18 10 Jun 20
לא האמתי למראה עיניי! צ'ק עם החזר המס בתיבת הדואר שלי :-)
מירב אלימלך
מירב אלימלך
13:04 08 Jun 20
אין עליכם!! שיחקתם אותה בענקקקק, אתם לא מבינים כמה שאני מאושרת מההחזר שקיבלתי
אורטל שמש
אורטל שמש
10:40 07 Jun 20
לא תליתי תקוות בבדיקה של חברת "הגנה" על החזרי מס שמגיעים לי ובכל זאת קיבלתי תשובה חיובית. בסופו של התהליך קיבלתי כמה אלפי שקלים.
שלום ספקטור
שלום ספקטור
11:54 04 Jun 20
אחרי שבשנה שעברה עשיתי את תהליך החזרת המס בחרתי השנה בחברת הגנה בגלל עמלת שכר טירחה יותר נמוכה. אני שמח מאוד שעשיתי את זה ועל כן רושם את ההמלצה הזאת
מאור מלול
מאור מלול
13:07 03 Jun 20
השם יברך אתכם! עזרתם לי בכסף שהיה מאוד חסר לי
מאיה אזולאי
מאיה אזולאי
10:13 02 Jun 20
שולחת לכם מילים חמות על הטיפול המסור והקפדני, לא מובן מאליו לקבל שירות כזה.
נופר צמח וייס
נופר צמח וייס
11:30 31 May 20
בשתי מילים: מקצועיים ואיכפתיים! נתנו לי תחושה שיש על מי לסמוך והתוצאות בסיומו של התהליך היו לשביעות רצוני המלאה
אדיר חורש
אדיר חורש
10:29 29 May 20
עמלת שכר הטירחה בהחלט הוגנת בהשוואה לחברות אחרות בתחום
אורי סלע
אורי סלע
11:26 27 May 20
התחלתי את התהליך עם חששות, חשבתי שלא ממש ישימו עליי ושאקבל את המגיע לי רק אחרי שנה שנתיים (אם בכלל). לא האמנתי שהתקשרו אליי והודיעו על ההצלחה בהחזר המס בתוך זמן קצר כל כך
מיכאל צור
מיכאל צור
10:40 26 May 20
שירות אמין וישר! כמישהו מתעסק בנושא רגיש כמו הכסף שלי הדבר החשוב לי ביותר הוא האמינות
Dima Arinshetain
Dima Arinshetain
11:45 24 May 20
בתחום שאני לא מבין אני מעדיף לתת למקצוענים לעשות את העבודה. בחברה הזאת קיבלתי שירות הרבה מעל למצופה ותוצאות מרשימות, מודה לכם מאוד!!
סמיון קשתי
סמיון קשתי
09:47 21 May 20
אהבתי מאוד את צורת העבודה שלהם! עשיתי פעם תהליך דומה אצל חברה אחרת והרגשתי שמורחים את הזמן, בחברה הזאת העבודה נעשתה בזריזות והכסף הגיע בתוך זמן קצר יחסית
יעקב קובי כהן
יעקב קובי כהן
12:57 19 May 20
עשו בעבורי את כל התהליך מתחילתו ועד סופו! ברור שזה לא בחינם אבל עדיין קיבלתי החזר כספי בלי לעשות יותר מדיי
דורין דוידסון
דורין דוידסון
10:00 16 May 20
אין לי מילים! זה תמיד כייף לקבל כסף ואם זה מהחזרי מיסים יפה שעה אחת קודם!!
Rotman Lucy
Rotman Lucy
11:52 23 Mar 20
הסכום שאמרו לי בתחילת התהליך היה סכום קרוב מאוד למה שקיבלתי בסופו של דבר. ממליץ עליהם בחום!
יואב שריד
יואב שריד
16:56 22 Mar 20
חיפשתי שירותי החזרי מס בגוגל והגעתי אל החברה הזאת שהיתה פשוט 10. שירות מקצועי, יחס אישי ותוצאה מרשימה
שרי גבעון
שרי גבעון
15:35 21 Mar 20
עושים את העבודה במקצועיות ובלי ביזבוזי זמן מיותרים.הופתעתי לראות צ'יק בתיבת הדואר שלי בלי הרבה מאמץ מצידי ועם עמלה סבירה של שכר טירחה
Sagi Elbaz
Sagi Elbaz
15:25 20 Mar 20
אני מרגישה שקיבלתי שירות מצוין וכמובן ששמחה מאוד על התוצאה הסופית! במידה ואצטרך לעשות את התהליך הזה שוב בשנה הבאה אני יודעת שיש לי על מי לסמוך
ספיר נתן
ספיר נתן
15:14 19 Mar 20
שירות סופר מקצועי ומדויק! לא מפספסים שום פרט ונותנים הרגשת ביטחון
אביטל פורת פרידמן
אביטל פורת פרידמן
16:14 18 Mar 20
לא חשבתי שמגיע לי החזר מס מהמדינה אבל אחרי מחקר קצר בגוגל הבנתי שיש מצב שכן מגיע לי. עשיתי מספר טלפונים לחברות המפורסמות באינטרנט ובחרתי בחברה שנשמעה לי המקצועית ביותר. לא האמנתי שבתוך זמן קצר כל כך אקבל בחזרה סכום כסף לא מבוטל. מודה לכם מאוד!
ליאת כליף
ליאת כליף
15:11 17 Mar 20
גם לי כמו עוד הרבה אחרים כל הנושא הזה של החזרי מס לא היה מוכר. בשיחה עם ידיד הבנתי שאני יכולה לקבל סכום כסף בחזרה על מיסים ששילמתי סתם, קיבלתי המלצה על החברה הזאת שלקחו את התיק שלי ברצינות והחזירו לי כסף שלא ידעתי בכלל שמגיע לי, מבחינתי נפל עליי כסף מהשמיים - ברכה!
אביגיל פינטו
אביגיל פינטו
14:37 16 Mar 20
זה כבר כמה שנים שאני משתמש בשירותים של "הגנה החזרי מס" ועם הזמן הפנתי אליהם יותר מ-10 חברים. אנשים מקצועיים ובעל ניסיון רב ככה שגם אם יש איזה משהו בילתי צפוי הם יודעים לתת מענה מיידי
אריק טולדנו
אריק טולדנו
15:51 15 Mar 20
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות