איך להפוך את בניית העסק שלך למהלך על הכתר

רעיון מוצלח שעליו יתבסס העסק החדש שלנו אינו מספק על מנת למשוך את הקהל הרלוונטי או על מנת שיצליח כלכלית.

בעת הקמת עסק חדש ישנם מספר אלמנטים שיש להתמקד עליהם, באופן עקבי ולטווח ארוך, על מנת למנף את העסק מקטן ומתחיל, למצליח ומוביל בתחומו.

ההחלטה להקים עסק חדש היא אינה קלה, אך בו זמנית הינה מרגשת ומבטיחה. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי העבודה הנדרשת, על מנת שעסק זה יצליח, צריכה להתחיל מהיום הראשון, כבר מהרגע שההחלטה התקבלה. על מנת שעסק, כל עסק, יצליח אנו צריכים ראשית לעמוד בגאווה מאחורי הרעיון שלנו, להאמין בו, ועלינו להיות מוכנים ללכת את כל הדרך הארוכה והקשה על מנת להגשים את החזון.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

במידה וקיבלתם עליכם את ההחלטה והמחויבות הזו, להלן מספר טיפים ואלמנטים שחשוב לזכור על מנת שהעסק לא רק יקום, אלא גם יצליח:

 

בקיאות בתחום

ראשית, לא משנה באיזה תחום אנו בוחרים להקים עסק, בין אם מדבר בתחומים מסובכים או לא, חשוב ועקרוני להבין בו. הידע שלנו לא צריך להתבסס רק על הנושא הספציפי במסגרתו אנו מקימים עסק, אלא הראייה שלנו צריכה להיות בעלת טווח רחב יותר. לכן, במידה ואנו לא יודעים מספיק, וגם אם אנו בעלי ידע רב, תמיד מומלץ לחקור ולשאול עוד. ברוב התחומים בשוק ישנן התפתחויות דינמיות ומשתנות, ולכן אף פעם, אף מומחה לא ידע הכול ותמיד אפשר ללמוד דברים חדשים. ולכן, לא לשווא נאמר כי ידע, הוא כוח.

 

תכנית עבודה

בעוד שללכת עם תחושות הבטן שלנו ועם האינסטינקטים יכולה להיות החלטה נבונה בכמה תחומים בחיים, בעולם העסקים זה לא מספיק, ולרוב מסוכן. יחד עם האינסטינקט הטבעי שלנו חשוב שתהיה לנו הבנה מספקת בעולם העסקי, נוסף על הבנה בתחום שבו אנו פותחים עסק. על בסיס ידע זה נוכל לבנות תכנית עבודה מדויקת ומסודרת, התואמת את הצפיות שלנו ואת היכולות שלנו בכל הקשור לעסק.

מחשבון

שימו לב, כי הגיוני שלרובנו לא תהיה ההבנה והידע הנדרשים בתחום העסקי על מנת לבנות לבד את תכנית העבודה שעל פיה נעבוד. לכן זה הזמן לשחרר מהאגו, ולבקש עזרה. בעזרת יועץ עסקי נוכל לקבל ייעוץ אישי בעבור העסק שלנו, כמו גם עזרה בבניית תכנית עבודה מותאמת במיוחד. הליווי והתמיכה הכרוכים בקבלת ייעוץ עסקי עוזרים לנו לא רק בתהליך הקמת העסק, אלא גם במעט שקט נפשי וראייה לטווח ארוך.

 

הון ראשוני ותכנית כלכלית

הקמת עסק לשם הכנסת כסף ללא תכנית כיצד לעשות זאת, וללא הון ראשוני המסייע לנו להקים את העסק מלכתחילה, הוא מתכון לכישלון. במידה ובעת הקמת העסק נוכל עדיין לעבוד כשכירים על מנת שיהיה תזרים כספים זו אופציה נהדרת. נוסף על כך, נוכל לשקול לקיחת הלוואה, אך טרם בחירה באופציה זו, נצטרך לתכנן כראוי את כמות הכסף הנדרשת בהתאם להוצאות והכנסות צפויות, כמו גם תכנית להחזרת ההלוואה.

גם פה נוכל להתייעץ עם היועץ העסקי שלנו, כך שנוכל לבנות תכנית לטווח הקצר והארוך. לא נרצה להגיע למצב בו אנו לא עומדים בקצב החזרת הלוואה, או חלילה לרמת הכנסה נמוכה שתוביל לפשיטת רגל עוד לפני שצברנו תאוצה. המטרה היא לסגל לעסק שלנו התנהלות פיננסית נכונה שעליה הוא יתבסס לאורך זמן.

 

בירוקרטיה: רישיונות והיתרים

לא משנה אם העסק קטן או גדול, בעת הקמתו חשוב לטפל כבר מהתחלה בכל הבירוקרטיה הנדרשת. זאת אומרת, בהתאם לסוג העסק, נדאג להשיג את הרישיונות הרלוונטיים המאפשרים לנו את הקמת העסק וניהולו, פתיחת חשבון עסקי, כלל הבירורים הנדרשים מול מס הכנסה וביטוח לאומי, וכדומה. לא מומלץ להשאיר את הפרטים הקטנים הללו לאחר כך היות והדבר יכול לגרור בלבול, חובות רטרו-אקטיביים, ועוד.

 

מיתוג וקידום

לאחר שבנינו תכנית עסקית וכלכלית, והסדרנו את עניין הבירוקרטיה, כעת עלינו לחשוב כיצד אנו ממתגים ומקדמים את העסק שלנו על מנת שימשוך את קהל היעד שלנו, היות והוא מקור ההכנסה שלנו. הדבר העקרוני הוא לחשוב לטווח הרחוק, וגם הרחב, היות ואנו מחפשים לייצר קהל לקוחות אורגני שיכפיל את עצמו לאורך זמן, ובו בזמן נחפש לייצר קשר אמין עם קהל לקוחות קיים.

על מנת לתכנן זאת, חשוב לבחון בעזרת היועץ העסקי שלנו, את השוק אליו אנו נכנסים, המתחרים שלנו, את קהל היעד הפוטנציאלי, ועוד. בעזרת ראייה זו נדע כיצד לבחור נכון את שם העסק, כיצד האתר שלנו ייראה, באילו אלמנטים נרצה להשקיע בקידום, וכדומה.

חשוב לזכור שקידום ומיתוג זו התעסקות דינמית לאורך כל התקופה בה העסק קיים, ולא רק פעילות שנעשה בעת ההקמה.

 

משמעת

כפי שחזרנו וציינו עד כה, כלל הפעולות הנדרשות מאתנו על מנת שהעסק שלנו יצליח הן פעולות שיש להתמיד בהן ולהתאים אותן לאורך כל פעילות העסק. על מנת לעשות זאת נדרשת מאתנו משמעת גבוהה אשר מקורה מגיע בעיקר מהאמונה שלנו בעסק שאנחנו מקימים. חשוב לזכור כי הדרך לא תמיד תהיה קלה ואל לנו להרים ידיים עוד לפני שהתחלנו. זכרו לנשום עמוק ולהמשיך הלאה, לתת גז, ולהתמיד.

 

לסיכום

ההחלטה להקים עסק היא דבר נפלא ומרגש אך לא בזה נגמר המסע. על מנת לוודא שהעסק שלנו יוקם כראוי, אך גם יצליח ויוביל בשוק התחרותי, עלינו לוודא שאנו מנהלים אותו באופן מסודר וחוקי כבר מההתחלה. נזכור שלצד הנושאים הבירוקרטיים והעסקיים עלינו לעמוד מאחורי החזון שלנו לעסק ולהשקיע להתמיד באופן עקבי. בנוסף, תמיד נוכל להתייעץ ולהיתמך על ידי יועץ עסקי מתחילת המסע, ולאורך כל הדרך.

 

שעון ומטבעות

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות