איך להפוך את בניית העסק שלך למהלך על הכתר

רעיון מוצלח שעליו יתבסס העסק החדש שלנו אינו מספק על מנת למשוך את הקהל הרלוונטי או על מנת שיצליח כלכלית.

בעת הקמת עסק חדש ישנם מספר אלמנטים שיש להתמקד עליהם, באופן עקבי ולטווח ארוך, על מנת למנף את העסק מקטן ומתחיל, למצליח ומוביל בתחומו.

ההחלטה להקים עסק חדש היא אינה קלה, אך בו זמנית הינה מרגשת ומבטיחה. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי העבודה הנדרשת, על מנת שעסק זה יצליח, צריכה להתחיל מהיום הראשון, כבר מהרגע שההחלטה התקבלה. על מנת שעסק, כל עסק, יצליח אנו צריכים ראשית לעמוד בגאווה מאחורי הרעיון שלנו, להאמין בו, ועלינו להיות מוכנים ללכת את כל הדרך הארוכה והקשה על מנת להגשים את החזון.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת אינדיגו פיננסים אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

במידה וקיבלתם עליכם את ההחלטה והמחויבות הזו, להלן מספר טיפים ואלמנטים שחשוב לזכור על מנת שהעסק לא רק יקום, אלא גם יצליח:

 

בקיאות בתחום

ראשית, לא משנה באיזה תחום אנו בוחרים להקים עסק, בין אם מדבר בתחומים מסובכים או לא, חשוב ועקרוני להבין בו. הידע שלנו לא צריך להתבסס רק על הנושא הספציפי במסגרתו אנו מקימים עסק, אלא הראייה שלנו צריכה להיות בעלת טווח רחב יותר. לכן, במידה ואנו לא יודעים מספיק, וגם אם אנו בעלי ידע רב, תמיד מומלץ לחקור ולשאול עוד. ברוב התחומים בשוק ישנן התפתחויות דינמיות ומשתנות, ולכן אף פעם, אף מומחה לא ידע הכול ותמיד אפשר ללמוד דברים חדשים. ולכן, לא לשווא נאמר כי ידע, הוא כוח.

 

תכנית עבודה

בעוד שללכת עם תחושות הבטן שלנו ועם האינסטינקטים יכולה להיות החלטה נבונה בכמה תחומים בחיים, בעולם העסקים זה לא מספיק, ולרוב מסוכן. יחד עם האינסטינקט הטבעי שלנו חשוב שתהיה לנו הבנה מספקת בעולם העסקי, נוסף על הבנה בתחום שבו אנו פותחים עסק. על בסיס ידע זה נוכל לבנות תכנית עבודה מדויקת ומסודרת, התואמת את הצפיות שלנו ואת היכולות שלנו בכל הקשור לעסק.

מחשבון

שימו לב, כי הגיוני שלרובנו לא תהיה ההבנה והידע הנדרשים בתחום העסקי על מנת לבנות לבד את תכנית העבודה שעל פיה נעבוד. לכן זה הזמן לשחרר מהאגו, ולבקש עזרה. בעזרת יועץ עסקי נוכל לקבל ייעוץ אישי בעבור העסק שלנו, כמו גם עזרה בבניית תכנית עבודה מותאמת במיוחד. הליווי והתמיכה הכרוכים בקבלת ייעוץ עסקי עוזרים לנו לא רק בתהליך הקמת העסק, אלא גם במעט שקט נפשי וראייה לטווח ארוך.

 

הון ראשוני ותכנית כלכלית

הקמת עסק לשם הכנסת כסף ללא תכנית כיצד לעשות זאת, וללא הון ראשוני המסייע לנו להקים את העסק מלכתחילה, הוא מתכון לכישלון. במידה ובעת הקמת העסק נוכל עדיין לעבוד כשכירים על מנת שיהיה תזרים כספים זו אופציה נהדרת. נוסף על כך, נוכל לשקול לקיחת הלוואה, אך טרם בחירה באופציה זו, נצטרך לתכנן כראוי את כמות הכסף הנדרשת בהתאם להוצאות והכנסות צפויות, כמו גם תכנית להחזרת ההלוואה.

גם פה נוכל להתייעץ עם היועץ העסקי שלנו, כך שנוכל לבנות תכנית לטווח הקצר והארוך. לא נרצה להגיע למצב בו אנו לא עומדים בקצב החזרת הלוואה, או חלילה לרמת הכנסה נמוכה שתוביל לפשיטת רגל עוד לפני שצברנו תאוצה. המטרה היא לסגל לעסק שלנו התנהלות פיננסית נכונה שעליה הוא יתבסס לאורך זמן.

 

בירוקרטיה: רישיונות והיתרים

לא משנה אם העסק קטן או גדול, בעת הקמתו חשוב לטפל כבר מהתחלה בכל הבירוקרטיה הנדרשת. זאת אומרת, בהתאם לסוג העסק, נדאג להשיג את הרישיונות הרלוונטיים המאפשרים לנו את הקמת העסק וניהולו, פתיחת חשבון עסקי, כלל הבירורים הנדרשים מול מס הכנסה וביטוח לאומי, וכדומה. לא מומלץ להשאיר את הפרטים הקטנים הללו לאחר כך היות והדבר יכול לגרור בלבול, חובות רטרו-אקטיביים, ועוד.

 

מיתוג וקידום

לאחר שבנינו תכנית עסקית וכלכלית, והסדרנו את עניין הבירוקרטיה, כעת עלינו לחשוב כיצד אנו ממתגים ומקדמים את העסק שלנו על מנת שימשוך את קהל היעד שלנו, היות והוא מקור ההכנסה שלנו. הדבר העקרוני הוא לחשוב לטווח הרחוק, וגם הרחב, היות ואנו מחפשים לייצר קהל לקוחות אורגני שיכפיל את עצמו לאורך זמן, ובו בזמן נחפש לייצר קשר אמין עם קהל לקוחות קיים.

על מנת לתכנן זאת, חשוב לבחון בעזרת היועץ העסקי שלנו, את השוק אליו אנו נכנסים, המתחרים שלנו, את קהל היעד הפוטנציאלי, ועוד. בעזרת ראייה זו נדע כיצד לבחור נכון את שם העסק, כיצד האתר שלנו ייראה, באילו אלמנטים נרצה להשקיע בקידום, וכדומה.

חשוב לזכור שקידום ומיתוג זו התעסקות דינמית לאורך כל התקופה בה העסק קיים, ולא רק פעילות שנעשה בעת ההקמה.

 

משמעת

כפי שחזרנו וציינו עד כה, כלל הפעולות הנדרשות מאתנו על מנת שהעסק שלנו יצליח הן פעולות שיש להתמיד בהן ולהתאים אותן לאורך כל פעילות העסק. על מנת לעשות זאת נדרשת מאתנו משמעת גבוהה אשר מקורה מגיע בעיקר מהאמונה שלנו בעסק שאנחנו מקימים. חשוב לזכור כי הדרך לא תמיד תהיה קלה ואל לנו להרים ידיים עוד לפני שהתחלנו. זכרו לנשום עמוק ולהמשיך הלאה, לתת גז, ולהתמיד.

 

לסיכום

ההחלטה להקים עסק היא דבר נפלא ומרגש אך לא בזה נגמר המסע. על מנת לוודא שהעסק שלנו יוקם כראוי, אך גם יצליח ויוביל בשוק התחרותי, עלינו לוודא שאנו מנהלים אותו באופן מסודר וחוקי כבר מההתחלה. נזכור שלצד הנושאים הבירוקרטיים והעסקיים עלינו לעמוד מאחורי החזון שלנו לעסק ולהשקיע להתמיד באופן עקבי. בנוסף, תמיד נוכל להתייעץ ולהיתמך על ידי יועץ עסקי מתחילת המסע, ולאורך כל הדרך.

 

שעון ומטבעות

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
אני ממש מתרגשת, זאת הפעם הראשונה שהתהליך הזה מצליח לי והכל בזכות הכישורים הנהדרים של שי המקסים!
רותי נירים-אוחנה
רותי נירים-אוחנה
11:22 21 Jun 20
יחסי האנוש של נציגי החברה פשוט מדהימים! כל כך הרבה סבלנות בתחום כל כך תובעני, ראוי לציון!
תמר מבורך
תמר מבורך
09:28 19 Jun 20
השארתי פרטים באתר... חזרו אליי ביום שלמחרת ועשו עליי רושם של חברה רצינית, החלטתי ללכת על זה והתחלנו בתהליך. חייב לציין שלא היה נדרש הרבה מהצד שלי. בתוך זמן קצר קיבלתי את הצ'ק עם הכסף
מרים לסרי
מרים לסרי
13:00 17 Jun 20
יישר כוח על העבודה המאומצת והתוצאות המרשימות
קובי ברלוט
קובי ברלוט
10:25 16 Jun 20
מהיום שקיבלתי החזר מס בזכות השירות של חברת "הגנה" אני לא מפסיק לספר לחברים קרובים על זה שיש אפשרות שמגיע להם כסף מהמדינה
Danny Fisher
Danny Fisher
09:39 14 Jun 20
תודה שליוותם אותי לאורך כל המסע של החזרי המס! התוצאות מעוררות השראה בלעדיכם זה לא היה קורה!
Marina Sostovskiy
Marina Sostovskiy
11:25 11 Jun 20
מודה לכם מאוד! קיבלתי את כספי בחזרה ובמידה ובשנה הבאה אהיה צריכה את אותו השירות אפנה אליכם מבלי להסס
קורל לוי
קורל לוי
13:18 10 Jun 20
לא האמתי למראה עיניי! צ'ק עם החזר המס בתיבת הדואר שלי :-)
מירב אלימלך
מירב אלימלך
13:04 08 Jun 20
אין עליכם!! שיחקתם אותה בענקקקק, אתם לא מבינים כמה שאני מאושרת מההחזר שקיבלתי
אורטל שמש
אורטל שמש
10:40 07 Jun 20
לא תליתי תקוות בבדיקה של חברת "הגנה" על החזרי מס שמגיעים לי ובכל זאת קיבלתי תשובה חיובית. בסופו של התהליך קיבלתי כמה אלפי שקלים.
שלום ספקטור
שלום ספקטור
11:54 04 Jun 20
אחרי שבשנה שעברה עשיתי את תהליך החזרת המס בחרתי השנה בחברת הגנה בגלל עמלת שכר טירחה יותר נמוכה. אני שמח מאוד שעשיתי את זה ועל כן רושם את ההמלצה הזאת
מאור מלול
מאור מלול
13:07 03 Jun 20
השם יברך אתכם! עזרתם לי בכסף שהיה מאוד חסר לי
מאיה אזולאי
מאיה אזולאי
10:13 02 Jun 20
שולחת לכם מילים חמות על הטיפול המסור והקפדני, לא מובן מאליו לקבל שירות כזה.
נופר צמח וייס
נופר צמח וייס
11:30 31 May 20
בשתי מילים: מקצועיים ואיכפתיים! נתנו לי תחושה שיש על מי לסמוך והתוצאות בסיומו של התהליך היו לשביעות רצוני המלאה
אדיר חורש
אדיר חורש
10:29 29 May 20
עמלת שכר הטירחה בהחלט הוגנת בהשוואה לחברות אחרות בתחום
אורי סלע
אורי סלע
11:26 27 May 20
התחלתי את התהליך עם חששות, חשבתי שלא ממש ישימו עליי ושאקבל את המגיע לי רק אחרי שנה שנתיים (אם בכלל). לא האמנתי שהתקשרו אליי והודיעו על ההצלחה בהחזר המס בתוך זמן קצר כל כך
מיכאל צור
מיכאל צור
10:40 26 May 20
שירות אמין וישר! כמישהו מתעסק בנושא רגיש כמו הכסף שלי הדבר החשוב לי ביותר הוא האמינות
Dima Arinshetain
Dima Arinshetain
11:45 24 May 20
בתחום שאני לא מבין אני מעדיף לתת למקצוענים לעשות את העבודה. בחברה הזאת קיבלתי שירות הרבה מעל למצופה ותוצאות מרשימות, מודה לכם מאוד!!
סמיון קשתי
סמיון קשתי
09:47 21 May 20
אהבתי מאוד את צורת העבודה שלהם! עשיתי פעם תהליך דומה אצל חברה אחרת והרגשתי שמורחים את הזמן, בחברה הזאת העבודה נעשתה בזריזות והכסף הגיע בתוך זמן קצר יחסית
יעקב קובי כהן
יעקב קובי כהן
12:57 19 May 20
עשו בעבורי את כל התהליך מתחילתו ועד סופו! ברור שזה לא בחינם אבל עדיין קיבלתי החזר כספי בלי לעשות יותר מדיי
דורין דוידסון
דורין דוידסון
10:00 16 May 20
אין לי מילים! זה תמיד כייף לקבל כסף ואם זה מהחזרי מיסים יפה שעה אחת קודם!!
Rotman Lucy
Rotman Lucy
11:52 23 Mar 20
הסכום שאמרו לי בתחילת התהליך היה סכום קרוב מאוד למה שקיבלתי בסופו של דבר. ממליץ עליהם בחום!
יואב שריד
יואב שריד
16:56 22 Mar 20
חיפשתי שירותי החזרי מס בגוגל והגעתי אל החברה הזאת שהיתה פשוט 10. שירות מקצועי, יחס אישי ותוצאה מרשימה
שרי גבעון
שרי גבעון
15:35 21 Mar 20
עושים את העבודה במקצועיות ובלי ביזבוזי זמן מיותרים.הופתעתי לראות צ'יק בתיבת הדואר שלי בלי הרבה מאמץ מצידי ועם עמלה סבירה של שכר טירחה
Sagi Elbaz
Sagi Elbaz
15:25 20 Mar 20
אני מרגישה שקיבלתי שירות מצוין וכמובן ששמחה מאוד על התוצאה הסופית! במידה ואצטרך לעשות את התהליך הזה שוב בשנה הבאה אני יודעת שיש לי על מי לסמוך
ספיר נתן
ספיר נתן
15:14 19 Mar 20
שירות סופר מקצועי ומדויק! לא מפספסים שום פרט ונותנים הרגשת ביטחון
אביטל פורת פרידמן
אביטל פורת פרידמן
16:14 18 Mar 20
לא חשבתי שמגיע לי החזר מס מהמדינה אבל אחרי מחקר קצר בגוגל הבנתי שיש מצב שכן מגיע לי. עשיתי מספר טלפונים לחברות המפורסמות באינטרנט ובחרתי בחברה שנשמעה לי המקצועית ביותר. לא האמנתי שבתוך זמן קצר כל כך אקבל בחזרה סכום כסף לא מבוטל. מודה לכם מאוד!
ליאת כליף
ליאת כליף
15:11 17 Mar 20
גם לי כמו עוד הרבה אחרים כל הנושא הזה של החזרי מס לא היה מוכר. בשיחה עם ידיד הבנתי שאני יכולה לקבל סכום כסף בחזרה על מיסים ששילמתי סתם, קיבלתי המלצה על החברה הזאת שלקחו את התיק שלי ברצינות והחזירו לי כסף שלא ידעתי בכלל שמגיע לי, מבחינתי נפל עליי כסף מהשמיים - ברכה!
אביגיל פינטו
אביגיל פינטו
14:37 16 Mar 20
זה כבר כמה שנים שאני משתמש בשירותים של "הגנה החזרי מס" ועם הזמן הפנתי אליהם יותר מ-10 חברים. אנשים מקצועיים ובעל ניסיון רב ככה שגם אם יש איזה משהו בילתי צפוי הם יודעים לתת מענה מיידי
אריק טולדנו
אריק טולדנו
15:51 15 Mar 20
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות