איך תדעו בכמה אתם צריכים למכור את הדירה שלכם ?

הערכת דירה חשובה כשאתם רוצים לקנות דירה אך עוד יותר כשאתם רוצים למכור.

אנשים רבים לא מצליחים למכור דירה כי הם מציעים אותה במחיר גבוה שמרתיע את כל הקונים הפוטנציאלים.

כמו כן, חושב לדעת מה ערך הדירה כדי לא להציע מחיר נמוך מדי ולצאת מופסדים.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

אז אילו פרמטרים צריך לבחון ? האם כדאי להיעזר בשמאי ? האם אפשר להסתכן ולמחור במחיר גבוה מעט מהשוק ? כל זאת ועוד בכתבה הבאה.

 

מיקום הדירה

מיקום הדירה משפיע מאוד על מחירה – כולנו יודעים שדירה בתל אביב תעלה הרבה יותר מדירה בפריפריה, גם אם מדובר בדירה קטנה יותר. איכות המיקום נמדדת על פי מספר משתנים – תחבורה ציבורית נמוכה, איכות אוכלוסייה, קרבה למרכז העיר, מיקום בארץ, מצב סוציו אקונומי באזור ועוד.

 

גודל הדירה

גודל הדירה במ"ר יקבע את שוויה., אך הגודל הוא לא המשפיע היחידי. גם לאופן החלוקה של הדירה יש משמעות – כמות החדרים ואופן חלוקת המרחב הם משמעותיים לא פחות. דירה שמחולקת לחלקים קטנים מדי, או לחלופין למעט חלקים גדולים – עלולה לרדת בערכה.

שעון

 

סביבת הדירה

אם הדירה נמצאת בבניין יש להעריך את שוויה לפי – קומה (בדרך כלל יותר גבוה זה פחות, תלוי בנוף וכו') ואם יש מעלית. בנוסף, חניה מסודרת בערים גדולות מעלה את שווי הדירה.

 

המצב הפיזי של הדירה

דירה משופצת וחדשה תהיה שווה יותר מדירה ישנה, אך יש לשים לב גם למצב תשתיות החשמל, הקירות (עובש וכו'), האינסטלציה ואיכות הבנייה. אמנם שיפוץ של הדירה ישפיע על המחיר, אך אם מצבם של התשתיות השונות לא טוב השיפוץ לא יועיל בצורה משמעותית.

 

האם כדאי לפנות לשמאי ?

בשונה מתמחור של דברים אחרים, לדירות אין נוסחה ברורה כיוון שיש לשקול הרבה פרמטרים. מומלץ לשכור את שירותו של שמאי המקרקעין משום שהוא ידע להעריך בצורה הנכונה ביותר כמה שווה דירתך. כמו כן, השמאי יחסוך לכם מאמצים ושיקולים רבים, שווה לשלם בשביל ראש שקט. שמאים משתמשים בדרך כלל בשיטה רשמית להערכת נכסים בה משתמשים שאר המוסדות – בנקים, חברות ביטוח, עיריות וכיוצא בזה. אם החלטתם לוותר על שמאי יש כלי חשוב שיוכל לעזור לכם – בדיקת שווי של דירות דומות. מחיר של דירות דומות לשלכם יצן לכם פרספקטיבה נכונה וזה יעזור לכם לדעת אם אתם בכיוון הנכון. ניתן להיכנס לאתרים באינטרנט כמו מדל"ן או יד 2 ולברר על מחיר של דירות דומות, או פשוט לשאול את השכנים בכמה הם מוכרים.

 

לסיכום

ניתן להעריך באופן עצמאי שווי של דירה במידה ורוצים למכור דירה או לרכוש אחת חדשה. למרות זאת, מומלץ להשתמש בעזרה של שמאי מקצועי ומנוסה. רוצים לדעת יותר ? היכנסו לאתר של פאנו שמאות.

 

בית ומטבעות

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות