ביטוח משכנתא השוואת מחירים – למה זה חשוב

משכנתא היא ההלוואה הגדולה ביותר שרובנו ניקח בחיינו. המשכנתא מטילה סיכון ונטל כבד עלינו הלווים, אך גם על הבנק. מכיוון שכך, הבנק דורש מאיתנו לבטח את המשכנתא שלנו כדי להפחית את הסיכון שהוא לוקח על עצמו. מה מכסה ביטוח המשכנתא וכיצד נבחר את הביטוח הטוב ביותר עבורנו?

 

משכנתא – איך זה עובד?

כדי להבין מהם ביטוחי משכנתא וכיצד לבחור את הביטוח הטוב ביותר, יש לדעת, בראש ובראשונה, מהי משכנתא. קצרה היריעה מלהכיל הסבר מפורט על משכנתאות ולכן נסתפק בהסבר תמציתי בלבד. משכנתא הינה הלוואה, הניתנת מהבנק ללווה ומוחזרת בתוספת ריבית שנתית.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

הבנק דורש מלבד הריבית, קבלת בטוחה למקרה בו הלווה לא יעמוד בהחזרים החודשיים. הבטוחה הניתנת, היא הזכות של הבנק למכור את הדירה בהוצאה לפועל ולהיפרע מהחוב דרך המכירה. הודות לבטוחה המשמעותית, משכנתא היא הלוואה זולה יחסית עם ריביות נמוכות יותר מהלוואות אחרות, שכן הסיכון מצד הבנק נמוך יותר.

 

ביטוח משכנתאות

עם זאת, הבנק לא מעוניין להתעסק במכירת הדירה והוא מעדיף לקבל תשלומים כסדרם. מכיוון שכך, הבנק מציג דרישות נוקשות לשם אישור משכנתא וכן מחייב את הלווה לרכוש ביטוח משכנתאות, שנועד לכסות שני תרחישים עיקריים.

 

מות הלווה

התרחיש הראשון המכוסה הוא תרחיש בו הלווה נפטר לפני שפרע את חובו. במצב זה, במקום לגלגל את החוב ליורשים או לחלופין למכור את הנכס ולגבות ממנו את החוב, הבנק יגבה את התשלום מחברת הביטוח. יוכל אדם להגיד – מדוע לי לשלם עבור ביטוח זה? שהרי אם אחלוף מן העולם, אין משמעות עבורי מניין ייגבה החוב!

משכנתא

מעבר לדיון המוסרי בשאלה והאם זו מחשבה ראויה או לא, פרקטית זה פשוט בלתי אפשרי. הבנק לא מציג זאת כבחירה, אלא כתנאי לקבלת המשכנתא. אם כן, ביטוח משכנתאות מכסה מקרים בהם מת הלווה לפני תום הפירעון.

 

ביטוח מבנה

ביטוח זה מכסה נזקים שנגרמו למבנה עצמו. הנזקים יכולים להיות מסוגים שונים. כלולים בהם גם כאלו הגורמים נזק משמעותי לדירה אך זו עדיין עומדת על כנה, דוגמת שריפה או הצפה, וגם נזקים מוחלטים דוגמת קריסת הדירה ברעידת אדמה. במקרים בהם חלילה אחד האסונות התרחש, חברת הביטוח תפצה בגין הנזק.

הבנק מתעקש על ביטוח זה, שכן זולתו יוצר מצב בו ערך הנכס נמוך מגובה ההלוואה וגם אם הבנק ימכור את הנכס, הוא לא יקבל את מלוא החוב המגיע לו. משכך, גם ביטוח מבנה הינו חובה.

 

איך לסגור ביטוח

בעת החתימה על חוזה המשכנתא, הבנק יציע לכם לצרף ביטוחים מטעמו. פעמים רבות אלו ביטוחים יקרים יותר ומשתלמים פחות מאלו שניתן למצוא בשוק. מכיוון שכך, אל תתנו לבנק ללחוץ עליכם לצרף ביטוח מטעמו אלא ערכו סקר שוק.

 

חשיבות סקר השוק

סקר השוק יוכל לחסוך לכם עשרות שקלים בחודש, לכל הפחות. אמנם זה נשמע סכום שולי, אך הוא דרמטי במיוחד לאורך שנים. נחשוב על הבדל של 50 שקלים בחודש, במשכנתא למשך 25 שנה. בסך הכל, מדובר בחסכון של 15,000 ₪! ללא סקר השוק, סכום זה היה נזרק לפח מבחינתכם, לריק.

 

כיצד מבצעים סקר שוק

סקר שוק ניתן לבצע במספר דרכים. בעבר, נהוג היה להגיע למשרדים של חברות הביטוח ולנסות להתמקח איתן על המחיר. כיום, שיטה זו כבר לא נהוגה וגם לא יעילה. החברות מחויבות לקריטריונים וגמישות כמו שהייתה נהוגה הינה אסורה. מכיוון שכך, הדרך הטובה ביותר לבצע סקר שוק היא למצוא אתר להשוואת מחירי ביטוח משכנתא, שיעשה את העבודה בשבילכם בקלות ובמהירות.

 

לסיכום

ביטוח משכנתא הינו ביטוח חובה עבור הלווים. הבנק יציע לכם ביטוח מטעמו, אך אל תקבלו אותו עד שתערכו סקר שוק מקיף ואיכותי. זכרו – לא סוגרים הצעות לביטוח משכנתא בבנק לפני שמשווים מחירי ביטוח!

ביטוח משכנתא

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות