ביטוח דירה – מורה נבוכים

כמו שלא היה עולה בדעתכם שלא לבטח את הרכב, כך גם צריך להתייחס לביטוח הדירה. הדירה היא לרוב הרכוש היקר ביותר שנמצא בבעלותכם, וכל נזק שייגרם לה יכול להוביל לאסון כלכלי של ממש. ישנו מגוון עצום של ביטוחי דירה, כך שרבים מתקשים לבחור את הביטוח המתאים להם ביותר. במאמר זה ננסה להציע מספר דרכים לקבלת ההחלטה על ביטוח הדירה המתאים לכם ביותר.

מהו ערך התכולה?

כאשר חושבים על ביטוח דירה, לרוב חושבים על ביטוח אשר מגן על המבנה עצמו, בין אם מתקלות תשתית, או אסונות חיצוניים. אחד מהדברים שלא לוקחים בחשבון פעמים רבות כאשר בוחרים ביטוח דירה, הוא נושא ההגנה על הרכוש שלכם המאוחסן בה. אמנם, כל פריט ריהוט או מכשיר חשמלי באופן בודד, איננו יקר, אך אם ייגרם נזק לכמות גדולה של פריטים יהיה מדובר באסון כלכלי. כדי להימנע מכך, חשוב לבחור ביטוח דירה הכולל בתוכו ביטוח תכולה. ביטוח תכולה הוא למעשה תוספת כיסוי, אשר מעניק לכם החזרים גם על נזקים שייגרמו לרכוש שלכם המאוחסן בבית. כאשר עושים ביטוח תכולה, חשוב מאוד לא לחשוב אך ורק על הערך הכספי של כל פריט ופריט, אלא גם על הערך הרגשי שלהם. אבדן של קופסת תכשיטים למשל, הוא הרבה יותר מאבדן כספי, מאחר ופעמים רבות מאוחסנים בתיבה גם פריטים יקרים לליבכם, אשר עברו במשפחה מדורי דורות.

 

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

מהם הסיכונים האזוריים שחשוב לקחת בחשבון?

לפני הבחירה בביטוח הדירה המתאים לכם ביותר, חשוב לעבור תהליך חשיבתי אודות הסיכונים האזוריים הייחודיים. בחירה של ביטוח היא למעשה תמיד הימור. אתם מנסים לקבל החלטה מהן הסכנות אשר אתם מעוניינים לקבל עליהן הגנה בתשלום מהביטוח, ומהן הסכנות אשר אתם יכולים לחיות איתן. פרמטר חשוב בהליך המחשבה הזה, נוגע לאזור בו ממוקמת הדירה. חלק מהדירות הממוקמות על מישור החוף למשל, עשויות להיות פגיעות יותר להצפות בימי החורף, ולכן חשוב מאוד לשלב בביטוח הדירה במקרים אלו כיסוי לאסונות טבע. דירות אחרות ימוקמו בשכונות קשות יחסית, עם אחוז פריצות גבוה, או בסמיכות לאזורי עימות כמו עוטף עזה, ולכן יצטרכו כיסוי מורחב לפגעי טרור, הכול לפי מערך השיקולים האישי שלכם.

 

האם סיימתם לשלם את המשכנתא?

הצעד האחרון לפני בחירת הביטוח המושלם לדירה שלכם, הוא לשאול את עצמכם האם אתם עשויים להיות כבר בכפל ביטוחים. חלק גדול מהדיירים הישראלים אשר עדיין משלמים את המשכנתא, חייבים על פי החוזה עם הבנק לעשות ביטוח משכנתא. ביטוח המשכנתא כולל בתוכו פעמים רבות ביטוח מבנה, אשר נועד להגן על הבנק ועל החייבים מפני נזקים אשר יורידו את ערך הדירה באופן חד. במקרים אלו, חשוב מאוד לשים לב למה בדיוק מכסה ביטוח המשכנתא שלכם, ולהימנע מכפל כיסויים יקר.

מבנה מבוטח

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות