מהם החלקים המכוסים בביטוח בניין משותף

ביטוח ועד בית הוא אחד הביטוחים שאסור להקל בהם ראש. כחלק מההתחממות הגלובלית ושינויי האקלים, מזג האויר נהיה בלתי צפוי במדינת ישראל, לכן אסור להקל ראש כאשר יכול להיגרם נזק לרכוש המשותף בבניין. ביטוח בניין משותף מעניק ראש שקט לדייריו ומטפל בכל הנזקים שנגרמים לשטח המשותף בבניין או לחלופין, מתביעות נזק של אחרים.

מהו ביטוח הבניין? את מה הביטוח מכסה? למה הוא בעצם כדאי?, את כל התשובות לשאלות הללו נפרט במאמר הבא.

 

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

כיסוי לחללים משותפים בבניין

כמו שציינו, ביטוח בניין משותף נקרא ביטוח וועד בית. כיסוי לחללים משותפים כמו לובי, חדר מדרגות וכו',  נועד בעצם לכסות כל נזק הנגרם לחלל משותף בבניין כמו פיצוץ של בלוני גז, שריפה בבניין, הצפות וכל המקרים בהם הנזק שנגרם יכול להגיע למאות אלפי שקלים.  כשאין כיסוי לנזקים הללו, הדיירים יצטרכו לשלם מכיסם על הנזק, דבר שיכול להכביד מאוד על כיסם.

 

כיסוי צד ג'

ביטוח בניין משותף אינו קיים רק כדי להגן על הרכוש בבניין, אלא גם על תביעות ייצוגיות של אנשים אחרים. זה יכול להיות אורח אשר החליק בגלל שלולית שנמצאת בלובי הבניין, או שליח שהחליק במדרגות בשל פגם כלשהו וכו'. כאשר אירוע כזה קורה, יש סיכוי טוב שהבניין בו קרה האירוע ימצא את עצמו נתבע על ידי אותו אדם שניפצע בבניין. לכן, במקרים אלו הכיסוי נותן הגנה לדיירים מפני תביעות אישיות וכן ליווי מקצועי ותמיכה.

 

כיסוי לעובדים קבועים

וזה לא הכל. הכיסוי נותן גם הרחבה לעובדים קבועים הנמצאים בבניין.  כמו למשל האיש שמנקה את המדרגות, או השומר שנמצא בלובי, או הגננים שבאים לטפח את הגינה המשותפת פעם בחודש. כל האנשים הללו חשופים יותר לתאונות מצערות בגלל אופי העבודה שלהם, וגם כאן אף דייר לא רוצה לגלות שהוא נדרש עכשיו לשלם אלפי שקלים פיצויים לאנשים הללו.

בית ומכונית

 

מי אחראי לקנות את ביטוח הבניין המשותף?

בדרך כלל, מי שאחראי לטפל בנושא זה הוא וועד הבית, אך חשוב באמת לשים את הנושא על שולחן, ולוודא שהם אכן מודעים לחשיבותו של נושא זה. לאחר שהוחלט על ביטוח וועד בית, יחושב לוודא שאתם עושים את הביטוח בחברה אמינה ומוכרת, אחרי שביצעתם סקר שוק בדיוק כמו בביטוחי הדירה. היתרון במקרים אלו זה שחברות הביטוח שוחות בחומר ויודעות להשיג מחירים נוחים לביטוח.

עיקרון עולם הביטוח עומד על כך שכאשר יקרה לנו אירוע לא צפוי, אנו לא נהיה לבד במערכה. ברגעים הכי קשים ומבלבלים, מאתגרים ומפחידים אנו רוצים לדעת שיהיה לנו מי שיושיט יד מסייעת. ביטוח בניין משותף לוקח בחשבון את העובדה שאנחנו ביחד ולא לבד במערכה, וזמין לנו לכל צרה שלא תבוא.

 

בית עם ביטוח

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות