האם ביטוח אחריות מקצועית שונה עבור הנדסאים לעומת שאר בעלי המקצוע

הנדסאים ידועים בפריסת התחומים הרחבה שלהם, הנדסאי בניין, הנדסאי אזרחי, הנדסאי חשמל וכו'..

כל מקצוע כזה מביא איתו אחריות גדולה מאוד, למרות שהנדסאי הוא לא כמו מהנדס, הלקוחות רואים אותו כאחראי בלעדי על עבודות שהם מבקשים, ובצדק.

מה שמשאיר הנדסאים נותני שירות, לרוב עם פעילות רחבה והרבה פרוייקטים, הרבה קשרים עם לקוחות, עם חשיפה עצומה לתביעות נזיקין מסוגים שונים, אז..

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

האם קיים הבדל בביטוח אחריות מקצועית להנדסאים לבין אותו הביטוח לבעלי מקצוע אחרים?

 

עצמאי או שכיר

התשובה מתחלקת לשני חלקים, מנוגדים, מפני שכן, קיימים הבדלים בין ביטוח אחריות מקצועית להנדסאים לעומת

הרבה מבעלי המקצוע האחרים, אך ההבדל הגדול מביניהם, משתייך גם למקצועות אחרים מאותה משפחת מקצועות של הנדאים – "משפחת העצמאיים".כשאדם פותח עסק, הוא לבטח חושב על לוגו, משרד, שיווק וכו', אך עם זאת צריך גם לחשוב על ביטוח – כזה שיבטיח שבמקרה ויתרשל בעבודתו, יעשה טעות בתום לב, או שלקוחותיו לא יהיו מרוצים מהעבודה שלו.זהו ההבדל העיקרי בין הנדסאים ועצמאיים נוספים לבין בעלי מקצוע אחרים, במקצועות אחרים כמו, לדוגמא, רופאים, עורכי דין ועוד שכירים רבים קיימת חובה לחברה או לביה"ח אליו הם משתייכים לדאוג לכך שכל המועסקים שלכם מבוטחים בביטוח אחריות מקצועית, כך שאם יתרשלו בעבודתם יהיה להם את הכיסוי המתאים, באותה מידה, אם לא יהיו מבוטחים בביטוח מסוג זה, לחברה המעסיקה אותם תהיה אחריות במידה כזאת או אחרת על המקרה שבגינו נתבעו.

כעצמאי לעומת זאת, כל האחריות בידיים של בעל העסק, לטובה ולרעה, אם ירכוש ביטוח לעסק, יוכל לעבוד בראש שקט ובמקרה של תביעה וזכייה של הלקוח, לקבל תמיכה כלכלית, סיוע משפטי, ותשלום על פיצויים לתובע (במקרה והפוליסה מכסה זאת) ובמקרה ולא רכש ביטוח, נתבע, ונמצא אשם, יצטרך כנראה לשלם מכיסו את כלל ההוצאות המשפטיות והפיצויים, במקרה של הנדסאי באופן ספיציפי, ברוב העסקאות מדובר בסכומים גדולים שמגיעים לידיו על העבודה שהוא מבצע ובהתאם לכך גם יכולה להיות הדרישה לפיצויים במקרה של התרשלות או חוסר מקצועיות.

מגן

 

הרחבות המוצעות להנדסאים בפרט                       

הנדסאי לא יעבוד לבד, לעיתים תהיה חוסר הבנה בינו לבין עובדיו, סכסוכים או חוסר יושר מצד העובדים, לכן

מוצעת להנדסאים הרחבה בביטוח אחריות מקצועיות שהם יכולים לרכוש בתוספת כסף, המציעה להם הגנה מפני כך ובנוסף מפני השמצה או הוצאת דיבה ומפני תביעות של אחריות כללית כלפיי הציבור.

 

אז יש או אין הבדל         

לא הייתי מגדירה את ההרחבה הפונה להנדסאים כהבדל חד משמעי מפני שאר בעלי המקצוע, ומלבדה ההבדל העיקרי הוא בין הנדסאי כעצמאי, לבעלי מקצוע אחרים, כשכירים ובאחריות של ההנדסאי כבעל מקצוע נותן שירות רחב (ויקר) לציבור.

 

 

משפחה מבוטחת

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות