איפה ניתן לקבל ייעוץ לקראת הפרישה

היציאה לפנסיה נתפסת בעיני מרבית האנשים בגיל העבודה כסוג של פנטזיה רומנטית, רווית תוכניות ובעיקר – תקופה שבה הפנסיונר נהנה מחופש לעשות את כל מה שהוא רצה באמת.

ואולם החופש של הפנסיונר תלוי במידה רבה בהכנסה החודשית, במעטפת הכלכלית וביכולת שלו לחיות בצורה נאותה גם לאחר היציאה לגמלאות. ייעוץ פרישה איכותי עשוי לשפר מאד את הבסיס הפיננסי של הפנסיונר ולסייע לו בהליך הפרוצדוראלי, שלעיתים הוא מסובך למדיי, של ארגון התשתית הכלכלית שלו. מהו בדיוק ייעוץ פרישה? באילו תחומים נוגע ייעוץ לקראת הפרישה? היכן ניתן לקבל ייעוץ כאמור לעיל מאנשי מקצוע מיומנים? בשורות הבאות נעסוק בנושא שכל אחד צריך להכיר ועל אחת כמה וכמה מי שנמצא קרוב לתקופת הפרישה, ואפילו במרחק של שנים ספורות ממנה.

 

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

ייעוץ פרישה והמשמעויות שלו

ייעוץ פרישה הוא תהליך הנמשך במרבית המקרים מספר פגישות. במהלך הייעוץ מוסברות לפנסיונר לעתיד הזכויות שלו והיועץ מנסה, יחד עם הגמלאי לעתיד, לארגן ולהסדיר את כל האספקטים הנוגעים לפרישה. מדובר בשלב הזה באספקטים הכלליים – מה עושים בתקופת הפרישה ואיך מתכננים אותה נכון. זה המקום לציין שתכנון נכון של הפנסיה הוא עניין אישי לחלוטין. התכנון מתייחס להעדפות של הפורש, ליכולות שלו ולדברים שהוא היה מעוניין לעשות ולחוות בתקופת הפרישה. הייעוץ מהבחינה הזאת הוא ניסיון לתרגם את החלומות של הפנסיונר לתחומים מעשיים ולהתעלות מעבר לשלב של שמירה על הנכדים.

ואולם החלק היותר משמעותי של ייעוץ פרישה נוגע לאספקטים הפיננסיים שלה ולדרך האופטימלית לגייס את כל המשאבים הפיננסיים הקיימים אצל הפנסיונר לטובת היצירה של אורח חיים מאוזן, שימנע מהגמלאי ליצור תלות בילדים או בסביבה, ולהזדקק להלוואות שיכרסמו, קרוב לוודאי, בערך הרכוש ובעתודות הפיננסיות שלו. מרכיב אחד בנושא הזה הוא מציאת הדרך הנכונה למיצוי הקצבה החודשית הצפויה. מרכיב נוסף הוא מציאת הדרך הנכונה לשימוש בחסכונות, פיקדונות וסכומי כסף נוספים העומדים לרשות הפנסיוני ולא נעשה בהם שימוש יעיל. דוגמה טובה לשימוש נכון הינה הפקדה של סכומי כסף משתנים לקופות גמל, על פי תיקון 190 לפקודת מס הכנסה, דבר שעשוי להניב לפנסיונר הכנסה נוספת בתקופת הפרישה.

 

היכן ניתן לקבל ייעוץ פרישה

בדרך כלל מציעים מוסדות ומקומות עבודה גדולים לעובדים שלהם הנמצאים לקראת פרישה, ייעוץ פרישה קבוצתי או פרטני. גם ארגוני העובדים השונים מציעים ייעוץ מהסוג הזה לחברים בהם. מעת לעת מארגנים הארגונים הללו ימי עיון או סמינרים המתפרשים על פני כמה ימים, למיועדים לפרישה המעוניינים לדעת יותר. בנוסף, ניתן לקבל ייעוץ פרישה באופן פרטי מאנשי מקצוע מיומנים. הייעוץ הוא בדרך כלל מקצועי, אובייקטיבי ואיכותי ומסייע לפנסיונר לעתיד להבין טוב יותר את האפשרויות העומדות בפניו. רוצים להרחיב את הידע שלכם בנושא? אתם במקום הנכון. כדאי ליצור קשר כבר כעת והמומחים שלנו יחזרו אליכם בהקדם האפשרי.

חישוב נתונים

מזוודה עם כסף
אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות