אילו סוגי מצבות יש ומהן העלויות

בלי קשר למבחר או לא, בחירת מצבה היא בין סוגי ההחלטות הקשות ביותר שאדם יכול להתמודד איתן במשך חייו.

בלי קשר למבחר, בחירת מצבה מלווה תמיד בצער גדול, בלבול, בדידות וגם כעס.

בגלל כל קשת הרגשות ברחבה הזו שמלווה בתהליך הבחירה, כתבה זו תציג בפניכם את סוגי המצבות הנפוצות ביותר וטווח המחירים שלהן.

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

 

מצבת גרניט

מצבה זו היא בין המצבות הנפוצות ביותר במדינה. אבן זו היא בצבע אפור כהה ויש אפשרות להוסיף עלייה כיתוב עם חריטה, לפי בחירה. מצבת גרניט מגיע במגוון לא קטן של צבעים, ביניהם אדום, אפור וטורקיז. המחיר עבור מצבות אלו מתחיל ב- 2,000 ₪. מצבת גרניט שחורה תעלה לכם לא פחות מ- 3,000 ₪.

 

שיש טורקי

אבם זו כמובן מיובאת מטורקיה. מדובר במשטח שיש בגווני אפור בהיר מעורבבים. גם אבן זו נפוצה מאוד בשימוש במדינה ומחירה מאוד נגיש ונוח. בגלל חומר השיש, קל מאוד לחרוט בה ולמלא לאחר מכן בצבע קבוע. שימוש נפוץ למצבה משיש טורקי היא הנחת משטח ועליו משטח נוסף עם פרטי המנוח. שימוש נוסף לקבורה עם אבן שיש הוא חיתוך השיש לכדי אותיות והצבתן באמצעות ריתוך והדבקה למצבה, ובכך להוסיף פן אומנותי למקום מנוחת הנפטר. המחיר עבור מצבה זו מתחיל ב- 1,500 ₪ ויכול להגיע עד ל- 3,000 ₪.

 

בית קברות

אבן חברון

האבן הטבעית שלנו היא לא בהכרח מגיע רק מחברון. זוג אבן זה גם ניתן לייבא מחו"ל, כך השחיר משתנה בין עסק שמשתמש בתוצרת המקומית לבין הייבוא. האבן הטבעית תתחיל במחיר של לפחות 500 ₪ עבור כל חתיכה של 100 X 50 ס"מ. משמע – המחיר יתחיל בלפחות 1,500 ₪ עבור מצבה. אבן חברון היא אבן מיוחדת מאוד. השימוש בה כמצבה מייצר חיבור מאוד ארצי בינה לבין המנוח. אבן ישראלית עבור נפטר בן ישראל. החיבור שזה מייצר מחיל ממד נוסף של קדושה והשגחה.

 

אבן בזלת

אבן טבעית, שנוצרה בעקבות תהליכים טבעיים שמחברים את כל ארבעת האלמנטים ביחד. חסרונה כמצבה הוא שהיא פחות נגישה לעיצוב. אבן בזלת היא מאוד ישרה ולעניין – כמו שהיא מעוצבת, ככה תקבלו אותה. מחירה של מצבת בזלת יכול להגיע עד 10,000 ₪.

 

מידע נוסף לפני סיום

מחירי המצבות משתנים גם בהתאם לסוגי המצבות והעיצובים האפשריים. ניתן לעשות חיתוך באמצע המצבה ולהשאיר שביל חצוב עבור אבנים. יש מצבות שחורטים עליהן איורים ושבלונות של טבע. המחירים יכולים להשתנות גם בהתאם לגודל המצבה, שפה הכוונה היא למצבות עבור קברי זוגות. לפני סיום מילים אלו, נבקש לאחל את תנחומינו. אין ספק שקבירת אדם אהוב היא קשה מנושא, שלא נדבר כמה שזה נהיה מורכב יותר כשיש החלטות נוספות שנלוות לכך.

קבר

 

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות