איך לנהל את התקציב המשפחתי בצורה נכונה

ככל שהמשפחה גדלה כך ההוצאות גדלות, לכן, ישנה חשיבות בניהול התקציב.

איך לעשות זאת? מהם השלבים והדרכים? לתשובות כדאי לכם לקרוא את הכתבה שלפניכם.

 

הודעה חשובה - קבלו את הכסף שלכם חזרה!

שילמתם מיסים עודפים? המבצע הבא בשבילכם! כ-78% מהאזרחים זכאים ל-6,000₪ בממוצע.
ביחד עם חברת מגוון אסטרטגיה פיננסית אנחנו נדאג לכספי המיסים שלכם.
בדקו האם אתם זכאים במחשבון החזרי המס >>>

בדקו כמה כסף מגיע לכם ממס הכנסה. מלאו את שמכם המלא, מספר הטלפון ופרטי ההשתכרות שלכם וקבלו תשובה מהירה על גובה ההחזר.

למה מלכתחילה?

לפני שנתחיל לדון בדרכים שיסייעו לכם להבין כיצד לנהל את התקציב שלכם כמשפחה, כדאי להבין למה זה שווה לכם בכלל. ראשית, חשוב להבין שכשמדובר על ניהול תקציבי עבור משפחה יש לכך חשיבות רבה בשל כמות הנפשות בבית וכן, העובדה כי מדובר בילדים שטיפול בהם דורש כספים רבים. חשבו על כך שככל שהמשפחה גדלה, כך כמות הנפשות היא מרובה אך בני המשפחה שמרווחים משכורת לא.

 

מה עלול לקרות

במידה ומשפחה לא תבצע ניהול נכון של התקציב שלה, היא עלולה למצוא את עצמה במצב לא טוב מבחינה כלכלית. חוסר ניהול כספי עלול להוביל למינוסים בבנק, חובות וסיבוכים שונים. מעבר לכך, תוכלו להימצא במצב כי אין באפשרותכם לתת לילדיכם ולעצמכם דברים בסיסיים המופיעים בפירמידה של לסלאו כמו מוצרי מזון, קורת גג, השכלה ועוד. כל אלו עלולים ליצור מתחים ולחץ וכן, אתגרים במשפחה.

 

אז מאיפה מתחילים?

לפני שתתחילו להתנהל בצורה נכונה ולבנות סדר מסוים בניהול התקציבים שלכם, תצטרכו לבחון את המצב הקיים. דבר ראשון שעליכם לעשות הוא ליצור רשימה הכוללת את כל ההוצאות וההכנסות שלכם. באותה רשימה יופיעו המזומנים וכן, התשלומים באמצעות כל כרטיסי האשראי שברשותכם. באופן זה תוכלו לקבל תמונת מצב על ההוצאות שלכם לעומת ההכנסות וכך להעריך איפה ניתן לעשות את השינוי ולנהל את הכסף בצורה טובה יותר.

מטבעות

 

איך לנהל?

כעת, לאחר שהבנתם את המצב, תוכלו לבחור האם לשתף את ילדיכם, כמובן שיש בכך יתרונות. במידה ותרצו תוכלו להיעזר בסיוע של מתכנן פיננסי, דבר שעשוי להקל עליכם בכל התהליך ולתת לכם בטחון. תוכלו גם לגשת לתהליך בצורה עצמאית ולהתחיל מקביעת מטרות קטנות שעבורן תרצו לחסוך את הכסף. דבר כזה עשוי לדרבן אתכם להתחיל לנהל נכון את כספכם.

 

חסכון זה יתרון

נסו להפריש כל חודש סכום כספי לקופת חסכון שתבחרו. גם אם הסכום נראה לכם זעום כעת, בעתיד הוא עשוי להצטבר לסכום שיעזור לכם מבחינה כלכלית. באופן כללי, ביום יום, תראו איפה ניתן לחסוך, כאשר בעיקר התייחסו למה שנקרא מותרות. שאלו את עצמכם "האם אני צריכה או רוצה את המוצר". אם התשובה היא אופציה ב', כדאי שתשקלו שנית את הקנייה. תוכלו להיעזר בטבלה או ברישומים אחרים שיעזרו לכם להיות במעקב.

 

בסיכומו של דבר

ניהול של התקציב המשפחתי הוא חשוב בעיקר ככל שהמשפחה גדלה. התהליך מתחיל בהכנת רשימה של הוצאות והכנסות של בני המשפחה וכך תוכלו להשוות בין הדברים. לאחר מכן, תוכלו להחליט אם להיעזר באיש מקצוע או להמשיך את התהליך בעצמכם. כך או כך כדאי שתבנו מטרות קטנות ותחשבו על דרכים לחסוך.

דולרים

 

אהבתם את המאמר? שתפו ברשתות החברתיות
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מה היה לנו עד עכשיו?
סיבות לקבלת החזר מס
מידע נוסף
נגן וידאו
בדיקת זכאות להחזר מס
דקות
שניות